Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan álljunk neki a Dog...

Hogyan álljunk neki a Dog Dancingnek? (többi lent)

Figyelt kérdés

Én most 13 éves vagyok és van egy másfél éves labradorom akivel hát lassan egy éve kezdtünk el agilityzni. Most láttam a neten hogy van ilyen Dog Dancing éshát nagyon megtettszett, mi is szívesen kipróbálnánk magunk egy ilyenen. Már a szabályokat nagyjából tudom és a kutyámnak is sok trükköt tanítottam már (összesen 60 parancsszót tud ebből k. 20 DogDancinges)oldalazás, tolatás, forgások, szemkontaktus, lábkeresztezés stb...

Hogy tudnánk egy versenyre felkészülni? Akik voltak ilyenen tudnak tanácsot adni? Hogy álljunk neki a koerográfiának?

köszi a válaszokat



#labrador #tánc #agility #kutyás sport #jutalomfalat #klikker #Dog Dancing #kutya tánc #koerográfia #kutyás verseny
2016. szept. 22. 20:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
7%
Azt mondod, szívesen kipróbálnátok magatokat. Miért beszélsz többes számban?
2016. szept. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert az adott sportban nem csak a kutyának kell dolgozni hanem mindkettőjüknek, ha a kutyának megy is de a kérdezőnek nem akkor veszett ügy, ugyan ez fordítva is igaz. Mivel a sportok a kutya-gazda együtt dolgozásáról szólnak írhat többesszámot. Vagy mi a bajod egyáltalán?


(bocsi az OFF-ért)

2016. szept. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
8%
És ki tudja, hogy a kutya vágyik-e erre?
2016. szept. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A labrador imádja a gazdáját, mellesleg örül ha csinálhat valamit. Ha a gazdi táncolni akar akkor a Labrador táncolni fog. Neked ez miért fáj?
2016. szept. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
23%
Ó, nekem nem fáj. Én csak feltettem egy elméleti kérdést. De nincs bajom a témával kapcsolatban, és szerintem igazán örömteli, ha valaki ennyit foglalkozik a kutyájával, és tanítja.
2016. szept. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne vágyna erre??? Minden kutya szeret a gazdájával együtt dolgozni, feladatokat megoldani. A dog dancingban semmi kényszer nincs, játék az egész. Légy szíves, nézz utána, mielőtt hülyeségeket kérdezel!

Először egyszerűbb koreográfiával próbálkozz. Ne az legyen a legfontosabb, hogy minél több különleges trükköt bemutass, hanem, hogy az a kevés amit csináltok rendesen elő legyen adva. A kutya figyeljen oda, ne essetek ki a ritmusból stb. A zenét úgy válaszd, hogy a kutya természetes ritmusával legyen harmóniában.

2016. szept. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy állnék neki, hogy elmennék egy-két versenyre nézőnek, összeismerkednék szimpatikus arcokkal, akik tudnak tanácsokat adni, keresnék facebook csoportokat, ilyesmi :) A legjobb mindig olyantól tanulni, aki benne van a témában, és tetszik neked, amit művel.
2016. szept. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszi a gyors válaszokat, és igen, azért írtam többesszámot mert kutya nélkül nincs DOG dancing, de szerintem úgy, mint az agilityt ezt is nagyon élvezni fogja, imád tanulni új dolgokat...Megpróbálom szerintem azt, hogy egy egyszerű kis koerográfiát megtanulunk, és ha az már profin megy (4-5 hónap múlva) talán egy versenyszintűt is faraghatunk belőle. De mitől jó egy koerográfia? Hogyan építsük fel?
2016. szept. 22. 20:52
 9/11 A kérdező kommentje:

Kerestem zenéket ami hozzánk illene...

Melyikre lehetne jó koerográfiát építeni?˙( persze megvágnám rövidebbbre őket)

https://www.youtube.com/watch?v=JaAWdljhD5o

https://www.youtube.com/watch?v=yRh-dzrI4Z4

2016. szept. 22. 21:31
 10/11 anonim válasza:
100%

Koreo zenének a Sail nekem kicsit depis/monoton. A ritmusa nagyon jól követhető, ami segít "letáncolni", de a kutya vsz. téged fog figyelni és nem a zenét. (Apropó, Te tudsz táncolni?) A táncos koreográfiákban szokott lenni egy tartalmi ív, átvezetés, illetve "nagy bumm", amire lehet "azt" a bizonyos látványos figurát előadni, stb. Ez a változatosság inkább a másikban van meg. Nem mellesleg ismert zene, ha ezzel netán elindultok versenyen, az már egy pici pluszt jelent.

A kalózos zenére (részletére) láttam már szinkronkorcsolyás koreót, és az eléggé ütősre sikerült, eléggé el tudom képzelni a kutyás performanszot is.

Kutyaidomítás terén nincs tapasztalatom, de az előzők tanácsai elég helyénvalónak tűnnek, szerezz hasznos infókat másoktól! Én a helyedben nézegetnék oktatóvideókat, angol nyelven tuti van egy csomó.

2016. szept. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!