Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinted lehet ma Magyarorszá...

Szerinted lehet ma Magyarországon incidensek/beszólogatások nélkül kutyát tartani?

Figyelt kérdés
5 éve van újra kutyám - azelőtt csak gyermekkoromban tartottunk - s szerencsés jószág, mert minden nap igyekszem sétáltatni, ha ráérek hosszabb túrákra is elvinni. Viszont úton útfélen mindenféle emberek megjegyzéseket tesznek, ha mondjuk a kutya ugat egyet, mint pl. el kéne altatni meg biztos veszélyes. Múltkor pl. egy cigány apuka szólt be, mert látta, hogy a kutya nézte a purgyé kezében levő burgert, hogy szájkosár kéne erre a vérebre (kutya meg se szólalt). Egyébként ez a szájkosár amúgyis visszatérő motívum - valahogy minden "szakértő" ezt javasolja. Jól szocializált eb, más kutyákkal többnyire kijön (bár néhány kerítés mögötti kutyának van, hogy visszaugat, ha az is vadul csaholja), emberekkel sincs baja - nem érdeklik a biciklisek sem, tehát tényleg rendes kutya.

2016. szept. 23. 18:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, csak nyilván nem bármilyen fajtát. Nekem egy tipikus labradorom van, barátságos, nyílt, értelmes tekintetű, kedves kutya, arról is leneveltem már így 9 éves korára, hogy mindenkihez odamenjen barátkozni, úgyhogy az egyetlen beszólás, amit kapunk, az a "jaj, de cuki" és hasonlók :) Pedig póráz nélkül sétálunk minden este vagy 7 kilométert, szóval épp elég emberrel találkozunk.
2016. szept. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy a többi kutya kevésbé értékes vagy ilyesmi, csak annyit, hogy az emberekben élnek mindenféle sztereotípiák a különböző fajtákról (amik amúgy azért általában nem légből kapottak) és ez nagyban befolyásolja a hozzáállásukat egy kutyához. Mindenesetre esetleg érdemes lehet az ilyesmit is figyelembe venni a fajtaválasztáskor, ha az embernek fontos a súrlódásmentes együttélés a többi emberrel.
2016. szept. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
69%

"Páromat se fogom bilincsben vinni a boltba, csak mert nagydarab és kopasz. A kutyára se kelljen már mindenféle biztonsági eszköz csak azért, mert néhány ember fél tőlük."


A két dolog között van némi differencia,ezt vedd figyelembe:

A párod nagyfiú már,tudja magáért vállalni a felelősséget.Ha nem kötekedik senkivel,akkor nincs felelőssége abban,hogy néhány ember ijesztőnek tartja.

Ugyanígy,a kutyád sem tehet róla,hogy egyes embereknek ijesztő.Ha viszont csak egy embert megugat szájkosár,póráz nélkül,és az illető megijed tőle,szóvá teszi,akkor neked kell vállalnod a felelősséget,mivel a kutya nem tudja saját magáért.

2016. szept. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

ma 08:51


A 4-6-os villamoson láttam egy kis plakátot.


" A kutyádat csak te ismered, tegyél rá szájkosarat."

2016. szept. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért kell ennyire lehordani Magyarországot :( Sz..r alakok mindenhol vannak, aki szerint nem, az még nem járt külföldön.

A cigányokon meg ne csodálkozz, nem a legkulturáltabb népség (tisztelet a kivételnek)

2016. szept. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Mondjuk második válaszoló elég érdekes, a kutyája full neveletlen, de még neki áll feljebb, ha ez valakinek nem tetszik.
2016. szept. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Szilvi & Argos ***** válasza:
Szerintem se lehet...a jól nevelt kutyásoknak leginkább a neveletlen, antiszoci kutyatartók szólnak be...
2016. szept. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
17# Nos igen... Én sem szeretem, ha egy kutya rám vakkant. Nekem is volt kutyám, jól nevelt eb volt, nem is zavart senkit. Ha valaki kutyája házon kívül is ugatós, bizony nem szabad felháborodni, ha az emberek megjegyzéseket tesznek.
2016. szept. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Szilvi & Argos ***** válasza:

Igen, ez jogos...sétáltatok egy vizslát, aki 1 éve hirtelen felbukkanó embereket, sötétben főleg durva vuvuvúúúúúúúúval fogadott. Az ember bevonásával, elnézéskérés után szépen oldottuk a dolgot :D Ma már csak 1-2 vakkantás van sokkal ritkábban, tehát csak nevelés kérdése.

Ma bolt előtt feküdt 5 kutyánk helyben, egyik gazdi boltban volt...jött ki egy faszi, és már beugatott, hogy "jézusom minek ennyi kutya"...szóval semmi se jó az embereknek :(

2016. szept. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Szilvi & Argos ***** válasza:

2 évvel ezelőtt egy kerületi rendezvényen történt, ma dobta fel a face:

Egy pasi dicséri, hogy okos kutya, szokott látni minket, stb-stb...erre egy másik manus: ilyen tömegbe (nem is voltak még sokan) szájkosárral kéne kihozni...köcsög...nem is válaszoltam neki semmit...

Na erről ennyit, aki meg akar találni, az megtalál :(

2016. szept. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!