Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kint született és tartott...

A kint született és tartott kölyök kutyák miért nem kapják el a betegségeket?

Figyelt kérdés

Mindenki hogy úgy fél /köztük én is/ hogy ha az összes oltás előtt kiviszik a kutyát akkor tuti beteg lesz.

Én sem akartameleinte, de már sokat van kint a kiskutyam. Most 10hetes, másfél hete van kint többször . Egy Mádi kutyákkal, de csak a mi oldalunkon dvarunkban. Semmi baja, kint jobban érzi magát.

Az a kérdésem, hogy a pl tanyán született kutyák az első oltás előtt sincsenek bent, söt nagy részük veszít oltva szerintem.

És az immunrendszerük is erősebb általában.

Ez miért van?


2016. szept. 24. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:
10%

Alkalmazkodnak, erősebb lesz az immunrendszerük, szervezetük.

Nem kényesednek el, mint a bent tartott meg felöltöztetett, sült libamájon tartott kiskutyák.

Kutyaként vannak kezelve, eredeti természetes helyükön, nincsenek túl kényeztetve :)

2016. szept. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Először is, senki nem mondta, hogy az nem szabad kivinni, ki lehet, sőt, az utcára is, de csak olyan helyre, ahol nem járnak oltatlan kutyák. Nem igaz, hogy a tanyasi kutyák nem lesznek betegek, nálunk a faluban több háznál is egész almok pusztultak el parvóban. Csak az ilyen tanyasi almok fogyóeszköznek számítanak, Buksi úgyis szül évente kétszer, senki nem csinál belőle ügyet, ha néhány vagy akár az összes elpusztul. Lesz másik, nem úgy, mint azoknál, akik megvették a fajtatiszta kutyát 150 ezerért és szeretnék, ha 10-15 évig velük lenne.

A parvó amúgy alattomos betegség, 100%-os védelmet csak az oltás jelent, mert akár a cipődön is beviheted akár a lakásba is.

2016. szept. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert nincs igy. Amelyik elkapja, az megdoglend, es hoznak helyette másikat.
2016. szept. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Az immunrendszerük azért erősebb, mert moslékon élve, állatorvosi ellátás nélkül csak a legerősebbek maradnak életben.
2016. szept. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Tenyésztőknél minden megszületett kutya egy-egy darab. Pénz, ha már fedeztetett. Az anya által kilökött egyedet felnevelik cumisüvegből.Aztán büszkék, mert megmaradt a kicsi. Hogy később, felnőtten milyen bajai lesznek, a legtöbb tenyésztő nem tudja.

Ismertem roti tenyésztőt, akinél az alomhoz csak cipőfertőtlenítés után lehetett bemenni. Persze, csak nézni.Vajon milyen immunrendszere van az ilyen kiskutyáknak?

Nem mondom, hogy egy bokor alatt született alom életképesebb lehet egy tenyésztőnél születettnél. De nagyon sok tenyésztő szinte steril környezetben tartja a kicsiket.

2016. szept. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nem baj, ha egy tenyésztő odafigyel arra, hogy amég a kicsiknek nincs meg az oltása addig ne járkáljon be mindenki mindenféle szutykos cipővel. (akitől én vetttem a németjuhászomat ő is megkért, hogy lépjünk bele a fertőtlenítős tálkába+ mossunk kezet, pedig udvaron tartott, született kiskutyák, csak hátrazárva a hátsó kertbe) Neki nem fér bele, hogy adott esetben az egész alom (6-10) kutya elpusztuljon.

1. A vevőnek mit mond? (mert ugye már a születésük előtt le vannak foglalva a kutyák) jajj bocsi hanyag voltam elpusztultak a kicsik? ez nagyon nem fér bele. (igen van olyan, hogy a kiskutyák az első pár napot nem élik túl, de ennek is megvan az oka, az enyémnek is 2 testvére gyenge volt, nem élte túl az első 2-3 napot)

2. A vérvonal miatt se engedheti meg. A szuka nem szülhet évi 2-őt 10 éven keresztül, mint a tanyán

3. A pénz miatt sem lenne szerencsés, jó drágán megveszi a szukát, jó drágán befedezteti, megcsinálja a papírokat, szűréseket és talán az első pár hétben a kicsikre is rákölt ki tudja mennyit aztán jön a parvó, amibe meg elpusztulnak. Alapjáraton nincs sok haszon a tenyésztésen, de ha évent akár 1-2 almot elveszít (több szukától) az már baromi nagy bukta

2016. szept. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

nincs így. lehet hinni ilyen hülyeségekben, kivinni kutyák közé, kutyák által látogatott helyre vinni az oltatlan "nagyonerősimmunrendszerű" kiskutyát, végig lehet nézni, ahogy parvoban vagy másban pusztul el. nem éri meg.

a tanyán meg fogyóESZKÖZ a kutya, senkit nem érdekel, ha meghal a kicsi, lesz másik.

a kert meg az utca meg nagyon nem ugyanaz, én is kivittema kertbe a kolyköt.... mások is. a tanya és az utca se egy kaptafa ;-)

be lehetne már fejezni ezt az "elhanyagolt koszban született keverék szaporítótól sokkal egészségesebb" dumát, ismerősi körökben csak a szapis fajtajellegű keverékek és társaik szoktak betegek lenni.....

2016. szept. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!