Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit számítanak a kutyák...

Mit számítanak a kutyák eredményei ha mindenki azt mondja hogy a kölykök úgysem a szülők tulajdonságait öröklik?

Figyelt kérdés
Szóval mindenhol az van hogy hű de jó kutyák,sok győzelem,jó tulajdinságok, milyen jó és minőségi kölykeik vannak/lesznek. Közben meg ha valaki azzal jön hogy a kutyájától szeretne egy almot mert a kutyája igazán jó kutya akkor nega kölykök hirtelen az elődöktől örökölnek. Hol itt a logika? (Ez most nem szaporítók vs tenyésztők kérdés)

2016. szept. 25. 00:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Marha egyszerű.

Ahhoz, hogy egy kutyával jó eredményeket érj el, az kell, hogy már az elődei is jó kutyák legyenek. Anélkül ha sikerül is, az egyszerű mázli, és a hozzáértők nem is fognak tolongani érte, éppen azért, mert semmi nem garantálja, hogy akár csak egy kölyke is hozni fogja azt, amit ő.

Nem is bonyolult, ugye? ;)

2016. szept. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Viszont a keverékek sem a semmiből öröklik a tulajdonságaikat...
2016. szept. 25. 00:31
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Így van. És ez hogy jön ide?

Az, hogy egy kutyának vannak valamilyen tulajdonságai, nem azt jelenti, hogy az egész vérvonalának, a tesóinak, az unokatesóinak hasonlóan jók a tulajdonságai. Egy keveréknél lövésed sincs, hogy a rokonai is vannak-e ilyen jók, vagy mondjuk ötből három testvére elpusztult még kölyökkorában szívmegnagyobbodásban, kettő meg olyan DP-s, hogy járni sem tud. Nincs információd a kutyád örökségéről, hiszen csak őt látod, fogalmad sincs, hogy mi van még azokban a génekben.

2016. szept. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, tovább megyek, azt se tudod megsaccolni se, hogy nem fog-e azon a jól sikerült kutyán kijönni 5-6 éves korában valami súlyos betegség, hiszen nem tudod, hogy mit hozhatott a szüleitől. Lehozol tőle 2-3 almot, mire kderül, hogy mondjuk epilepsziára hajlamos, addigra meg már azoknak is vannak kölykei, és elindítottál egy kisebb lavinát. Nem jó ezzel kísérletezni.
2016. szept. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Bocsi kedves Akumi, nem szokásom veszekedni de reméltem hogy te nem vagy olyan hülye mint a többiek, csalódott vagyok. HOL ÍRTAM HOGY A KUTYÁMTÓL ALMOT HOZNÉK LE???!! Szépen oda írtam hogy ez nem a szaporításról és zenyésztésről szól, a genetikai része érdekelt. Azért kössz hogy a semmiért vádolsz...
2016. szept. 25. 00:44
 6/13 A kérdező kommentje:
Tisztellek mert sokat segítesz, és érted a dolgod, viszont rosszul esik hogy olyasmivel vádolsz ami eszembe sem jutott...
2016. szept. 25. 00:48
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem vádollak semmivel, csak így fogalmaztam. Én is láttam, hogy talán nem szerencsés, de így hajnalban lusta voltam kijavítani, érzékeltetésnek viszont szerintem elmegy.
2016. szept. 25. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Valóban.
2016. szept. 25. 00:55
 9/13 anonim ***** válasza:
10%

Én is sajnálom, de már nekem is rá kellett jönnöm, hogy akumi tudása a kutyák terén nem terjed tovább annál, hogy hogyan kell őket engedelmességre idomítani.

Esetleg némi gyakorlati tudás a kutyatartásról, s itt ki is fújt.

S aki hajnalban lusta gépelni, az talán kicsit leszakadhat a billentyűzetről ;)

Kíváncsi vagyok, a kutyák mikor kerülnek sorra, ha éjjel-nappal a gép előtt ül a gazdájuk/oktatójuk.

2016. szept. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%

Ez nem logika, hanem genetika. "Jó" szülőktől sokkal nagyobb az esély, hogy a kölykök is "jók" lesznek.


Ha te mondjuk szőke hajú vagy, és szője hajú gyereket szeretnél, és csak ez az egy dolog számít neked. Akkor szőke vagy fekete hajú nőt veszel feleségül? Szőkét, ugye? Nagyobb esélyed lesz a szőke gyerekere? Igen. Garantáltan szőke gyereked lesz? Nem.

2016. szept. 25. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!