Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Légyszi meg tudnátok nekem...

Légyszi meg tudnátok nekem írni a magyar agár tulajdonságait? Ilyenekre gondoltam:Mennyire gyerek szerető, mekkora a mozgás igénye, Kb. hány cm.

Figyelt kérdés

2014. szept. 7. 09:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

- az agarak közül nagyobb testűek közé tartozik.

- mozgásigénye, mint a legtöbb agárnak, a sztereopitiával ellentétben nem túl nagy - pl lakásban simán jól érzi magát, ha reggel-este rendesen meg van sétáltatva.

- nem olyan "kényes" mint az angol agár vagy a whippet. pl. erdő-mezőt, egyenletlen talajt, "mostohább" körülményeket jobban bírja.


- Gyerekek- ez neveléstől függ. Vadászkutya, szóval, kezdőknek, ygerek mellé én nem ajánlanám. Jellemző rá, hogy az agarak közt a legjobb "őrkutya" (nyilván az agarak nem őrkutyák, csak köztük kb a legjobb). Nem-agaras tulajdonsága h pl. ugat ( lakásban megfontolandó:D) mivel az agarak közt talán a legjobb házőrző ösztönnel rendelkezik.

nagyon kedves, barátságos kutya- a saját háza népével, amúgy idegenekkel távolságtartó, már-már bizonytalan.

Viszont összességében nem olyan bújós "macska"-jellem, mint mondjuk a whippet.

2014. szept. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt megkapnám, hogy gyerek mellé nem ajánlom, holott szereti a gyerekeket- igen, szereti őket, tudom, de tapasztalatlan gazdinak, gyerek mellé, ( avagy gyereknek) első kutyának nem ajánlom.


Ja, most nézem, cm-t nem írtam. Nem tudom a standardot pontosan, de 65-70 cm körüli a marmagassága, súlya pedig olyan 25-30 kiló közt van.

2014. szept. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!