Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok tenni, ha anyám...

Mit tudok tenni, ha anyám "tönkreteszi" a kutyát és nem hallgat rám?

Figyelt kérdés

Pár hónapja került hozzánk egy felnőtt kistestű kutyus, akit az exemmel vettünk, de mivel szétmentünk, így haza kellett költöznöm. Anyám azóta meg van zavarodva, "neki" 30 éve volt kb kutyája, de hát ők falun éltek, tök más körülmények között. A kutya eddig Acana tápot evett, nem volt semmi baj vele, megvolt a napi rutinja, de anyám nem bír magával, felkel hajnali 5 órakor és kiteszi a kutyát a kertbe, az meg kb az se tudja mi a fene van, össze-vissza eteti, és most már nem eszi meg a tápot, ráadásul hányt is, anyám meg tömi mindennel, hol emberi kaját ad neki, hol húst, hol ilyen olcsó gagyi tápokat, mert meg van róla győződve, hogy amit eddig evett az egy xar, mert nem eszi... Akármit mondok neki, nem "hiszi el", mert az internet az megbízhatatlan, sok net-parazita ott irkál minden hülyeséget, hiába mutatok szakkönyveket, az is hülyeség mert ha "azt írják ugorj a kútba akkor beleugrasz?". Elvittem kozmetikushoz a kutyát és kivágták a szőréből a csomókat, anyám még ezért is engem hibáztatott, hogy kozmetikus előtt miért nem fésültem ki... Meg állandóan beleszól, hogy mikor vigyem sétálni, mert a kutya mindig menne ki az ajtón, amikor mennek el, nem számít, hogy 5 órával ezelőtt vittem le... Már annyit veszekszünk, hogy apám is kiakadt, hogy agyonveri lapáttal a kutyát, mert már elege van, de már én is úgy kiakadtam, hogy már inkább azt mondtam, hogy visszaviszem a kutyát, mert ebbe ő is meg én is tönkremegyek, anyám meg nekem esett, hogy mivel az ő pénze is benne van a kutyában (kivásárolta az exem részét, de az én nevemen van meg én gondozom), ezért nem fogok én itt visszavinni semmit, mert az ÖVÉ a kutya...


Most azon vagyok, hogy munkát és új albérletet találjak, de nagyon nehéz így, nem tudom meddig fogom ezt bírni idegekkel... Mit tehetnék szerintetek?


2016. szept. 27. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos mást nem tehetsz, minthogy amint tudsz, elköltözöl. Vagy új gazdát keresel a kutyának (nem az övé, hanem azé, akinek a chipje a nevén van).
2016. szept. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, a chipp az én nevemen van, csak anyám megfenyegetett, hogy ha vissza merem vinni a kutyát, akkor mehetek a híd alá...
2016. szept. 27. 11:43
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Ez az a szitu, amikor az ember-ember viszonyt kell mielőbb rendezni, már csak azért is, mert most a kutya a célpont, de ha anyád olyan neurotikus mint amilyennek a leírásodból tűnik, lesz vele még később is gondod, pl. gyereknevelésnél. Ha mégis úgy érzed tudsz vele beszélni, tedd meg, de azért kezdj el mielőbb albérletet keresni.
2016. szept. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Amikor elmész otthonról nem tudod magaddal vinni/berakni valahova?

Amikor meg veled van este,reggel és éppen nem sétál Zoárd be a szobádba .)

2016. szept. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nézd, ha anyáddal nem tudsz két értelmes szót váltani, ráadásul nem dönthetsz semmiről a kutyával kapcsolatban, akkor csak a költözés marad. Addig meg próbáld elfogadni, hogy ez van, ne vitázz vele, ha nem muszáj. A kutya túl fogja élni pár hónapig ezt a bánásmódot, szóval a saját idegeidet védd elsősorban.
2016. szept. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mond beki hogy ha egy idő után meg lesz a mostani "helyes" tartás eredménye (bélgyulladás,hasmenls, bármi) a számlát us nyugodtan fizesse ki helyetted, hisz nem miattad lett beteg a kutya. Ha nem akarja vagy bármi én inkább mennék a hídalá mint sem a kutyám egészsége (ne adj isten az élete) menjen rá.
2016. szept. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Már pedig ha nem a te lakásod , házad akkor neked kell alkalmazkodni a kutyáddal együtt. De mintha nem értenél a kutyához . Azt irod ha 5 órája vitted ki , megint menni akar. Foglalkozz többet vele, ne anyádékra hagyd ezt.
2016. okt. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A visszaviszed máshova az az exed lenne? Vele milyen a kapcsolat nagyon utál? Őt szerette a kutya, jól bánt vele, most tud vele foglalkozni? Mert akkor vidd hozzá vissza. Ha te nem tudsz otthonról elmenni akkor vidd ozzá a kutyát, a te nevede van, te döntesz róla, anyád meg egy idióta, ha tetszik ha nem. Nem csak a kutya miatt, magad miatt is takarodj el onnan sürgősen. Ha el tudsz akkor meglesz oldva a gond, ha nem tudsz elmenni akkor add vissza az exednek, ha ott jobb helye lenne.


Abban igaza van anyádnak hogy a net tele van idióta netparazitákkal, csakhogy jelen esetben ő lenne az a parazita akiről szó van, ha netes ha nem.

2016. okt. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!