Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyünk ha a Labrador...

Mit tegyünk ha a Labrador kölyök evés közben megmorog és utcán nem hallgat ránk?

Figyelt kérdés

3 hónapos Labrador szukánk félti tőlünk a jutalomfalatnak adott ràgó csontokat. Amint odaadjuk neki azonnal elmegy és ha megpróbàljuk elvenni tőle (hogy azért még se az egészet egye meg egyszerre) megmorog minket. Azt gyanítjuk, hogy azért szalad el egyből a juti falattal mert màr többször kellett a szàjàban turkàlni mert kb. Mindent amit meglát egyből megenne. Sőt ez a dolog màr odáig fajult, hogy amint råszolunk, hogy köpje ki inkább egészben lenyeli... Tegnap pl. Egy kisebb halat nyelt le amit a Duna parton talált. (Mondanom sem kell, hogy utána persze rosszul is lett és kihányta).

A másik gond, hogy amint kimegyünk vele a rétre és megérez valami illatot azonnal szelektív lesz a hallása, holott egészen addig gond nélkül behívható volt.

Igaz még csak 3 hónapos de nem szeretnénk, hogy ezek a dolgok tovább fajuljanak.

Tudna ezekre valaki valami jó tippet adni, hogy kezeljük? ( Kutyasuliba is visszük majd természetesen!)

Köszönöm!



2016. júl. 2. 15:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

mivel vadászkutyáról van szó, ezért természetes, hogy azonnal a szag után megy

amíg nem behívható, és mindent a szájába vesz, szerintem nem tanácsos elengedni pórázról

2016. júl. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egyreszt mert 3 honapos es ez csak rosszabb lesz ilyenek a kolyokkutyak alkalmi suketek, minden fontosabb lesz neki az elkovetkezendo 4-8 honapban mint ti. Most fedezi fel a vilagot es annak mukodeset, tele van tudasvaggyal.


Sokat nem szabad toluk elvarni, de hatarokat korlatokat ki kell jelolni amit kovetkezetesen be is kell tartani (pl. kanape szabaly ilyesmi).


A barmit megeszik, az minden kutyanal van, porazon kell elkezdeni tanitan, hogy nem ehet fel semmit. Ez relative egyszeru, mi otthon kezdtuk ledobtunk egy falatot es mikor nyult volna erte fuj parancsal eltaszitottuk a kutyat es adtunk helyette mi egy jutalom falatot (csere). Ezt gyakoroltuk, aztan persze mikor kimentunk az utcara akkor ha talalt valamit elkezdte volna felszippantani, de mar ismerte a parancsot kikopte ismet jutalom, igy megtanulta ha nem eszi fel azt a valamit tolem fog kapni jutalmat. Olyan jol megtanulta, hogy ha fozok is leesik valami ott is hagyhatom nem eszi fel legyen az egy finom csirkefalat, vagy barmi. Megvarja amig azt mondom a tied (es miert ne lenne az ove en mar vissza nem teszem a talba), de ha nem mert fuszeres akkor kidobom sincs drama. Tudja majd lesz masik.


A morgas a kajanal valoszinu kezdodo kajafeltes, ami nem vidam. Ezt valoban kezelni kell, mert kesobb sulyosbodhat. Valoszinu az a baj, hogy valahol azt olvastatok, hogy a kutyatol mindig minden esetben el kell tundod venni az ele tett kajat. Ez igaz is csak nem ugy ahog sokan hiszik. Nem erti valoszinu miert akarjatok elvenni tole, es mivel nem is bizik bennetek, hogy majd ti adtok neki inkabb letolja mert ki tudja mi lesz a jovoben...keszul a legrosszabra.


Mi ugy szoktattuk, hogy leultunk melle, simogattuk, beszeltunk hozza, sot sokszor foztem neki csirkemellet es szepen en adagoltam neki a vacsorajat. Igy megertette en adom az etelt, es en dontom el mikor mennyit, de nem fog ehkoppon maradni.


javaslom amig ezek a gondok nem oldodnak meg NE setaltasd poraz nelkul, mert gondod szarmazik majd belole. rovid porazzal tudsz ra hatni, ha pl. fel akar falni valamit.

2016. júl. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


A határokat természetesen kijelöltük és folyamatosan jelöljük és be is tartatjuk vele. Sem kanapé, sem a hálóba nem jöhet be. Stb.

A fújt is elkezdtük már tanítani. Otthon ha eldobom előtte vagy elé a virslit képes megállni, viszont ha ő úgy talál valami ételt akkor hirtelen elfelejti... Mintha soha nem is hallotta volna azt a szót.


Igen a tegnapi esetből okulva megfogadtuk, hogy nincs többé szabad szaladgálás.


Ha valóban nem bízik bennünk akkor mivel segithetnénk elő, hogy bízzon?

Ma már a tápot a kezemből kapta, és a juti falit is csak úgy rágcsálhatta, hogy az egyik vége a kezemben volt. Mondjuk a simit e közben még nem erőltettem inkább csak ültem ott mellette csendben.


Őszintén remélem, hogy ezek majd megteszik a hatásukat... Viszont ez a bizalmi kérdés nagyon elkeserített... ezzel kapcsolatban is szívesen fogadok javaslatokat, ötleteket!

2016. júl. 2. 17:18
 4/11 anonim ***** válasza:

Kialakul. De, hogy mikor az nagyon kutyaja valogatja. A mienk 1 ev utan egyszer csak kattant egyet es alom kutya lett. Nem tudjuk, mi nem valtoztattunk semmit de a 6-9 honap kozotti idoszak pokol volt, aztan elkezdett benoni a feje lagya gondolom es 1 eves kora utan nem volt vele gond.


A kutya bizalmat hatarozottsaggal es kovetkezetesseggel lehet megszerezni.


De ne feledd 3 honapos, neki ilyenkor az elet meg moka es kacagas ne varj tole sokat (sajnos ebbe mi is beleestunk), ilyen maximum 5 perceket tud koncentralni egy dologra a figyelme azalatt is elkalandozik majd. Szerintem ebben az idoszakban a legtobb amit tehetsz:

- picit tanitas

- nem tul sok seta (egyszerre 20-30 perc)

- sok jatek, nagyon sok lehetoleg ne jatekkal, hanem kezzel, de tudom van olyan mikor nem tudsz vele.


Es barmit teszel ebben a korban meg "cserelj" vele. Barmit akarsz vele, mindig kinalj neki alternavitvat ami lehetoleg legyen szorakoztatobb vagy finom.


Nem lesz gond.

2016. júl. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én kicsit szigorúbb vagyok. Nálunk a kaja az enyém, én adom, és el is vehetem.

Kicsi korától kezdve csak vezényszóra ehet. Megfogtam a nyakörvét ( ha tud ülni már, ültesd le ), letettem a kaját, és vártam egy kicsit, majd mondtam, hogy tied, és akkor ehetett. Ezt általában pár alkalom után megtanulták. Ezekután néha közel mentem a tálhoz, és ha morgott, elvettem, leültettem, é kezdtük elölről.

Kb 3hónap alatt oda jutottunk, hogy ha a táljához közelítek elhátrál, és lefekszik. Pedig amúgy iszonyat kajaféltő típus, és 60kilo.

2016. júl. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nálunk a táppal igazából nincs is probléma igazából azért etetjük kezdüt kézből etetni, mert rettenetesen habzsol és így legalább valamivel jobban megrágja az ételt, hogy kisebb adagonként adjuk neki.

A morgás eddig csak a juti falatoknál volt.


próbálunk vele a lehető legtöbbet játszani (az elmúlt 3 hetet felváltva szabin is voltunk a párommal, hogy megkönnyítsük neki a beilleszkedést, illetve a szobatisztaság végett).


Azt megkérdezhetem, hogy hogy értetted azt, hogy leginkább kézzel játszunk vele?

Ugyanis ha mi kézzel játszunk vele akkor elég gyorsan "bevadul" és harapdálni kezd minket. Így inkább a macijával szoktunk vele játszani(ezt még a tenyésztőtől kaptuk mikor elhoztuk), illetve sípolós játékaival. Egyszerűen imád utánuk futni. :)

De ezek szerint hibát követünk el ha nem csupán a kezünkkel játszunk vele?


Elnézést a sok kérdésért, de most egy kicsit összezavarodtunk. Hiába olvastunk el egy csomó könyvet a kutyákról még az érkezése előtt az életben nem igazán úgy történnek, ahogy ott le voltak írva :D


Egyébként ismételten köszönöm a válaszokat!

2016. júl. 2. 20:44
 7/11 anonim ***** válasza:

ne etessétek kézből, mert rá fog szokni, és csak úgy lesz hajlandó megenni az ételt

mikor kiöntitek a tápot, a tálba tegyetek pár labdát, ez megakadályozza, hogy habzsoljon, vagy vannak kifejezetten erre a célra kifejlesztett tálak

2016. júl. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

persze, hogy harap, minden kutya így játszik :)

a játék alatt tanulják meg, hogyan bánhatnak másokkal, mennyire erősen haraphatnak, ha nagyon belelendül a játékba, akkor hangosan fel kell kiáltani (pl.: jaj, au, stb.) és otthagyni, így szép lassan rá fog jönni, hogy mik a határai

az én kutyám is ilyen volt, rettentően bele tudott lendülni a játékba, rohanásból ugrott neki a kezemnek, amit sikerült elkapnia a fogaival, jó hosszú időbe telt, mire rájött, milyen erősséggel haraphat, ma pedig, amikor játszunk, már finoman fogja meg a kezem :) szóval, kitartás kérdése :D

a morgásról pedig sürgősen le kell szoktatni, tudnia kell, hogy a falkában ő áll legalul, ti vagytok azok, akik adják neki az ételt, és bármikor el is vehetitek

2016. júl. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo: #2,#4-es vagyok.


Eloszor is sok kutya morog, de nem agressziobol, hanem jatekbol. A mienk is igy szokott jatekra hivni, hogy morog, ugat hogy felkeltse a figyelmem (nem menozni szeretnek, de tessek egy kis video, hogy hiv jatszani:

https://www.youtube.com/watch?v=HrtUamrfL8g), ezt nem kell komolyan venni, de nem is szabad osszeteveszteni a agresszibol fakado morgassal.


Kezzel azert kell vele jatszani, mert NE a jatekkal jatszon hanem veletek. Ez kesobbis nagyon fontos. Sokszor latni olyan, hogy a kutyanak dobjak a labdakat es a kutya nem a gazdira figyel, hanem a labdat fixirozza kenyszeresen. Ez nem jo. Mi ugy dobjuk neki a botot, hogy rank figyel es varja a "csodat", mert velunk jatszik. Ez a kulonbseg, hogy ha nem vagytok a jatekban, akkor nem veletek hanem a macival jatszik, ami nem baj, de kevesbe erositi a kapcsolatot. Harapni fog fiatal igy jatszik, nektek mas dolgotok sincs, mint tudtara adni, hogy ez faj es nem jo (otthagyod es ignore), a Labi okos es kedves kutya nem lesz vele gond.


Kezbol pedig nyugodtan etessetek. Tudom ellentmondasos (plane a felettem kommentelo miatt), de semmi baja nem lesz. Nem kell folyamatosan csak neha, mert rogzul benne TE vagy aki adja az etelt, TE vagy aki adja a mokat (pl. setaltatasnal izgatott kutyat sose engedek el, hiaba huz, amig le nem ul es nem nyugodt nem engedem el, ha megtortent mehet...mostanra poraz nelkul is csak akkor rohan be a tobbi kutya koze ha mondom neki "szaladj".)

Fontos, hogy a kutya megtanulja minden, ami van, az azert van mert TE lehetoseget biztositasz neki. Konnyebb lesz "Falkavezerre" is valnod.


Ne csak jatszatok, tanitsatok is. Keveset kis idore, de kezdjetek el. A jatek nagyon jo, de muszaj megtanulnia koncentralni is ratok/a feladatra.


Mindig mondom a kutya azert egy nagyszeru teremtmeny, mert barhol megallja a helyet es mindig ujra lehet vele kezdeni. Ne aggodjatok tul, es ne probaljatok gorcsosen jol csinalni, neha erdemes csak elengedni a dolgot es elvezni hogy van egy kutyad.

2016. júl. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9 vagyok: A minek nagyon szeret interaktiv jatekokbol enni. Valamiert jobban preferalja mint az eteto taljat (ertsd ha tele a jateka inkabb abbol eszik).


Pl: [link]


Lekoti, edzi az agyat es a figyelmet, es sajat magat jutalmazza, ha sikerul kiszednie belole a finom falatokat.

2016. júl. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!