Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németországba kiköltözők!...

Németországba kiköltözők! Nehéz kutyussal albérletet találni?

Figyelt kérdés
Németországi továbbtanuláson gondolkodom. Legolcsóbb megoldás a kollégium lenne, oda viszont nem vihetem magammal a kiskutyámat. Mennyire lenne nehéz kutyás albérletet találnom? Mennyire viselné meg a kutyust, hogy viszonylag sokat van egyedül a lakásba bezárva? Most kertes házban lakunk, ha nem vagyunk itthon, akkor kint van az udvaron. Jobb lenne neki ha itthon maradna?
2016. szept. 27. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
A német kutya adóval számoltál?(100 euró körül van évente) Egyébként nehéz. Mi is épp kutyás lakást keresünk de nem túl nagy a választék...merre keresel lakást?
2016. szept. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem értem miért van mindenki kiakadva a kutyaadón. Havonta többe fog kerülni egy kutyás albi, mint ez az éves 100€. Egyelőre Aalen a célpont, de még változhat.
2016. szept. 27. 22:22
 3/4 anonim ***** válasza:
57%
Én nem vagyok kiakadva csak szóltam...hát én kérek elnézést hogy tájékoztatni szerettelek volna...
2016. szept. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ismerőséknek sikerült a "szomszédban" (Tübingen), nagy kutyával, még egy zsebkendőnyi kertjük is van. De mondjuk ott a pár egyik tagjának volt rá ideje, a kiscsalád csak egy évvel később ment utána, és sose kérdeztem, mennyire volt macerás. De biztos nem lehetetlen.

Az egyedül maradáshoz meg szoktatható a kutya, békésen elszunyál, amíg egyedül van, de azt javaslom, hogy ezt kezdd el még itthon, mert az átmeneti időszak nem mindig egyszerű, és ne a német albit szedje szét a kutya, ha nem muszáj :) Ha társasházban leszel, akkor is lehet belőle macera, ha minden mozgásra ordít a kutya, de ha jól csinálod, akkor ezek csak átmeneti problémák, és valószínűleg több toleranciára számíthatsz a szomszédoktól, mint itthon. Ahogy hallom, arrafelé gyakorlatilag nincs olyan kutya, akit egyáltalán el lehet engedni pórázról, mindegyik szarik a gazdája fejére, szóval bőven hozzá vannak szokva a nem teljesen százas viselkedésű ebekhez.

2016. szept. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!