Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erkölcsi dilemma? Szájkosarat...

Erkölcsi dilemma? Szájkosarat kellett volna adnom rá?

Figyelt kérdés

A három éves kuvaszunkkal meg a másik kutyánkkal bementünk egy étterem teraszára ebédelni. Megkérdeztük, hogy bevihetjük-e a kutyákat, a többi asztaltól távolabb ültünk le, és a kutyák jól nevelten ültek/feküdtek a székünk mellett.

Egyszer csak odajött egy idősebb nő. Annyit mondott, hogy "Nekem is kuvaszom volt", és odanyúlt a kuvasz fejére. Az felpattant, befeszült - természeténél fogva bizalmatlan, óvatos és elég territoriális. A férjem elkapta a kutya nyakörvét és udvariasan rászólt a nőre, hogy "Kérem, ne simogassa, nem túl barátságos." A nő továbbra is nyomta bele a kezét a kutya képébe, annak meg már furán villant a szeme. Én is beleszóltam, eggyel élesebben, hogy "Legyen szíves, ne piszkálja a kutyát, nem szereti az idegeneket". Semmi hatás. Harmadik felszólításra a hölgy távozott.

Nem vagyok benne teljesen biztos, hogy ha a férjem nem tartja határozottan, a kutya nem kapott volna oda.

A nő neveletlen volt, de vajon mi hibáztunk-e? A kutyánk a járkáló embereket, de még a pincért is ignorálja, max. szemmel tartja, de nem támadna ki. Simán lehet vele közlekedni városban, buszon stb. (Nyilván ahol kötelező, ott szájkosárban.)

Jogilag én lettem volna a felelős, ha megharapja a nyanyát, ez tény, de erkölcsi oldalról mennyire kell váratlan helyzetekre készülni? Mindenhova szájkosárban vigyem, hátha egy ilyen agyhalott többszöri felszólítás ellenére belemászik a kutya privát szférájába, vagy mondjuk rálép a lábára és a kutya önvédelemből odakap?


2016. okt. 1. 18:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Igen, főleg, ha a kutya egy véletlen lábra lépés miatt is harapna. Ha olyan helyre mentek, ahol sok ember van, mint egy étterem, akkor tegyél rá szájkosarat.
2016. okt. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen tényleg nagyon idegesítő. Én tuti lefogtam/elhúztam volna a kezét az első figyelmen kívül hagyott felszólításra. Ha annyira szeret fogdosódni akkor tuti nincs baja azzal ha őt fogdossák


[link]


Van egy ilyen kezdeményezés, szerintem érdemes használni így tudsz rá utalni hogy előre jelezve van, hogy ne b*szogasd a kutyám

2016. okt. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#2: Aki a kutya egyértelmű gesztusaiból nem tud olvasni, az a sárga szalagból sem fog. Pedig a kutya elég világosan jelezte, hogy nem kér a figyelmességből.


#1: Értem, bár szerintem váratlan fájdalom hatására nagyon sok kutya ösztönösen odakap, de ettől még nem közveszélyesek.

2016. okt. 1. 18:58
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Jajj ugy utálom az ilyen érthetetlen embereket.Az én kutyám mindenkivel kijön kivéve az idősekkel.Valamiért nem bírja őket elviselni.A lényeg hogy állok a zebránál és azt veszem észre hogy pöcköli a kutyám orrát.Mondanom sem kell hogy felment a pumpa bennem.És még tovább folytatta. megfordultunk és elmentünk másik irányba.Szerencse hogy nem kapott oda a kutyam...Én ennek ellenére sétákra nem teszek rá szájkosorat hanem keruljuk az időseket vagy megvárjuk amig elmennek elottunk.Tömegközlekedés már más tészta.Ha tömeg mentek én ráadnám biztonság kedvéért:)
2016. okt. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Tömegközlekedésen mindig van rajtuk szájkosár, pont a nagy népsűrűség (meg a törvény) miatt. De az étteremben szándékosan távol maradtunk a többiektől, hogy ne zavarjuk egymás köreit.
2016. okt. 1. 19:04
 6/15 anonim ***** válasza:
26%
Es ha nem vinnetek etterembe? Nekem is van kutyam, imadom, mintha gyerekem lenne, legtobb helyre viszem is, de etterembe?...
2016. okt. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom eldönteni én sem. :(

Viszont az jó lenne, ha az ilyen értelmetlen emberekkel szemben a kutyáknak lenne önvédelmi joguk, vagyis erkölcsileg a nyanya megérdemelt volna egy harapást. :) Ennyire értetlen legyen valaki... nonsense...

2016. okt. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%

"Értem, bár szerintem váratlan fájdalom hatására nagyon sok kutya ösztönösen odakap, de ettől még nem közveszélyesek."


Nem írtam, hogy közveszélyes a kutyád, de azért az sem oké, hogy bárki véletlenül a lábára lép és ő odakap. Azért ha egy kuvasz odakap, az elég csúnya tud lenni. Tudomásul kell venni, hogy kuvaszt tartani és a városban sétáltatni, étterembe vinni stb komoly felelősség és nem lehet annyival elintézni, hogy jó van, hát odakap, a szomszéd pincsije is ezt csinálja.

2016. okt. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Kirándulásból jöttünk hazafelé, betértünk egy "csárdába". A kocsiban nem akartuk hagyni a kutyákat, tűzött a nap.

Sok meló benne van a kuvaszban, hogy úgy viselkedik, ahogy. Bizonyos dolgokat nyilván el is rontottam a nevelése folyamán (az vesse rám az első követ...), és bizony van olyan dolog vele kapcsolatban, amibe beletört a bicskám. Ilyen a bizalmatlansága az idegenekkel szemben - képtelen vagyok kinevelni belőle, kompromisszumként megelégedtem annyival, hogy ignorálja az embereket, cserébe én vigyázom a személyes terére. Küzdünk.

Valószínűleg határozottabban kellett volna fellépnem a nővel szemben, de nem küldhetek mindenkit kapásból bodicsekkel a padlóra, aki közel jön hozzánk.


A legjámborabb kutyából is ki lehet provokálni az agressziót kellő ostobasággal vagy gonoszsággal, de akár egy jó adag balszerencse is elég.


Tudom, hogy a kutyám nehéz eset. Az átlag városi kutyánál keményebb, és más az észjárása, de azt se tagadjuk, hogy nem sok ennyire jól nevelt kuvasz szaladgál az országban. Gazdájaként én felelek érte, de nem kezelhetem, nem is akarom úgy kezelni, mintha potenciális gyilkos lenne, nem célom tökéletesen "hülyebiztossá" tenni.

Vagy muszáj? Ez itt a kérdés.

2016. okt. 1. 20:12
 10/15 anonim ***** válasza:
80%

Egyrészt az, hogy valaki véletlenül rálép a lábára, az nem feltétlenül hülyeségből történik, bárkivel megeshet. Mondjuk egy kisgyerekkel is, akinek pont a kutya fejmagasságában van a feje.

Másrészt értem, hogy rengeteg melót fektettél a kutyádba, de ez nem fogja vigasztalni azt, akit esetleg megharap. Nekem egy német juhászom van, úgy fogadtam örökbe, hogy gyűlölt minden kutyát, ha 100 méterre meglátott egyet, ment volna verekedni, korra nemre tekintet nélkül. Ma elfogad maga mellett más kutyákat, sőt, azóta nálunk is vannak mellette kutyák, de 100%-ig nem lehet megbízni benne. Időnként van, hogy nem tetszik neki egy kutya képe és akkor menne bunyózni, meg azt sem veszi jó néven, ha idegen kutyák odamennek hozzá. Tudomásul vettem a helyzetet és szükség szerint pórázt, szájkosarat használok, még ha meggyőződésem is, hogy a Fifikét nem kéne kérdés nélkül odaengedni hozzá. De úgy vagyok vele, hogy én más embereket megnevelni nem tudok, hülyék mindenhol vannak, nekem kell megtenni az óvintézkedéseket.

2016. okt. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!