Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erkölcsi dilemma? Szájkosarat...

Erkölcsi dilemma? Szájkosarat kellett volna adnom rá?

Figyelt kérdés

A három éves kuvaszunkkal meg a másik kutyánkkal bementünk egy étterem teraszára ebédelni. Megkérdeztük, hogy bevihetjük-e a kutyákat, a többi asztaltól távolabb ültünk le, és a kutyák jól nevelten ültek/feküdtek a székünk mellett.

Egyszer csak odajött egy idősebb nő. Annyit mondott, hogy "Nekem is kuvaszom volt", és odanyúlt a kuvasz fejére. Az felpattant, befeszült - természeténél fogva bizalmatlan, óvatos és elég territoriális. A férjem elkapta a kutya nyakörvét és udvariasan rászólt a nőre, hogy "Kérem, ne simogassa, nem túl barátságos." A nő továbbra is nyomta bele a kezét a kutya képébe, annak meg már furán villant a szeme. Én is beleszóltam, eggyel élesebben, hogy "Legyen szíves, ne piszkálja a kutyát, nem szereti az idegeneket". Semmi hatás. Harmadik felszólításra a hölgy távozott.

Nem vagyok benne teljesen biztos, hogy ha a férjem nem tartja határozottan, a kutya nem kapott volna oda.

A nő neveletlen volt, de vajon mi hibáztunk-e? A kutyánk a járkáló embereket, de még a pincért is ignorálja, max. szemmel tartja, de nem támadna ki. Simán lehet vele közlekedni városban, buszon stb. (Nyilván ahol kötelező, ott szájkosárban.)

Jogilag én lettem volna a felelős, ha megharapja a nyanyát, ez tény, de erkölcsi oldalról mennyire kell váratlan helyzetekre készülni? Mindenhova szájkosárban vigyem, hátha egy ilyen agyhalott többszöri felszólítás ellenére belemászik a kutya privát szférájába, vagy mondjuk rálép a lábára és a kutya önvédelemből odakap?


2016. okt. 1. 18:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
94%
Idegen kutyát kérdezés, és a gazda engedélye nélkül nem simogatunk.
2016. okt. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, az a baj, hogy ez teljesen irreleváns, mert ha valakit megharap a kutya, mindenki a kérdezőt fogja hibáztatni. És pl az étterem sem biztos, hogy beenged megint kutyásokat, mert nekik nem hiányzik az ilyesmi.
2016. okt. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
77%

nekem szerencsére nincs ilyen problémám a kutyáimmal és soha nem is volt, remélem a jövőbe sem lesz.

egy kicsit azért szerintem te is hibás lennél, ha megharapná a kutyád a nénit. a társadalmunkban valamilyen szinten elvárás, hogy ha egy idegen belerúg a kutyába, akkor az inkább meneküljön, de semmi képen se forduljon rá az idegenre. ez persze egy elég durva példa volt, de ha jobban belegondolsz, a békés együttélés szempontjából eléggé szimpatikus.

persze, ha egy felnőtt akarja megsimogatni a kutyámat, nagyon lekezelően tudok ám én is ránézni :)

viszont a szívem szorul össze, amikor látom, hogy egy kisgyerek az apja mögé bújik mikor szembe megyünk a járdán. nagyon szomorú, mikor már a gyerekekbe belenevelik az állatoktól való félelmet és ők egyszer majd felnőnek, de a félelem nem tűnik el, sőt majd miattuk leszünk mi, kutyások mindenhonnan kitiltva, mert minden kutya kiszámíthatatlan és félelmet kelt bennük.

és épp ezért nyílik ki mindig a bicska a zsebembe, mikor valaki elhúzza a gyerekét a jack russellemtől, mert ők harapósak.

viszont semmi bajom nincs azokkal a gyerekekkel akik kérdés nélkül elkezdik simogatni a kutyáimat vagy csak azután kérdezik meg a szüleik, h lehet-e miután már megsimogatták őket :) ha sok ilyen gyerek lenne, 20-30 év múlva már talán verseny után útba ejthetnék egy tescot és elintézhetném a nagy bevásárlást, nem kéne rögtön hazamenni, mert a kutyák is velem vannak.->még több időt tölthetnék a kutyáimmal.

sok idős sajnos "meghülül" valakinél ez úgy csapódik le h ül az ablakban és számolja a forgalmat, valaki pedig boldog-boldogtalan kutyáját megsimogatja. olyan mint egy gyerek, csak a gyerek mögött ott vannak a szülei, akik nevelik őket.

de bevallom, hogy én könnyen beszélek, mert nem volt még ilyen kutyám.

2016. okt. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Hát ez nehéz ügy, de szerintem nem te lettél volna a hibás, hiszen szóltál neki. A kuvasz idegenekkel szemben bizalmatlan, ezt nem lehet belőlük kinevelni (és nem is kell), ha a nőnek volt már kuvasza, ezt illene tudnia... ezek nem simogatni való labradorok :D kemény házőrzők, akik nem viselik el a nyomulást
2016. okt. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is nonszensz, hogy emberek kérdezés nélkül odanyúlnak idegen kutyához. Ez egy ultimate parasztság, és nagyjából tanítani kéne, mert hihetetlen mekkora a tudatlanság. Én heti rendszerességgel vagyok kénytelen rászólni idegenekre, hogy ne nyúljanak a kutyámhoz, én se fogdosom őket. Ilyenkor rendszerint még ők vannak megsértődve...


Ez egy olyan kérdés, amire sajnos nincs megnyugtató válasz. Egyfelől igen, igazad van, morálisan mindenképp, másrészről viszont ha baj történik, és a kuvaszod megharap egy ilyen idióta nőt, annak rátok nézve (is) nagyon negatív következményei lehetnek. Az a baj, hogy a társadalom nem elég tájékozott, hogyan kell bánni a kutyákkal. A mindenféle szankciók (kutyák kitiltása helyekről, stb) helyett inkább tanítani kéne, ismeretet terjeszteni.

2016. okt. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!