Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a kan vagy a...

Szerintetek a kan vagy a szuka lenne jobb választás?

Figyelt kérdés
Nos ugyebár azon filózom most hogy melyik lenne érdemesebb , mert ugye a szukák nyugodtabbak viszont kell nekik az ivartalalanitás hogy ne legyen kiskutya és álterhesség (csak a szüleim nagyon ellene vannak ezért sajnos ki van zárva az ivartalanitás) . Ám a kanok sokkal dominánsabbak és fölényeskedöbbek más kutyákkal , sokkal jobban törekednek a falkavezérségre . Szerintetek melyik lenne a jobb ? Amugy dobermannról van szó.

2016. okt. 2. 12:17
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha kant veszel,nem kellesz mindig azzal foglalkozni,hogy mi legyen a sok kiskutyával.Ha szukát akkor eladhatot a kölyköket pénzért.
2016. okt. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
Mielőtt választasz próbáld meg a szüleidet rábeszélni az ivartalanitasra
2016. okt. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Szia!

Szeretnék egy tévhitet eloszlatni, a kan kutyát is tudod ivartalanítani, talán célszerűbb is, mivel kevesen gondolkodnak felelősen. Sok szukatulajdonos ivarosan hagyja a kutyáját, és ha a te kanod nem ivaros, akkor hozzájárulhatsz így, akaratodon kívül a sok, rengeteg kidobott kiskutyához..

hát ha a szüleid nagyon ellene vannak, vegyél egy alapból ivartalan kutyát.

Egy almon belül vannak kevésbé domináns és domináns egyedek nemtől függetlenül, én mégis a szukát ajánlom. Ismerősömnek volt és majdnem kezelhetetlen volt, ha kan lett volna, nem tudjuk mi lett volna.

2016. okt. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Annyira ellene vannak hogy nem fog sikerulni... Pár éve már probalom de mar feladtam
2016. okt. 2. 12:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy a szüleid nem ivartalanítás pártiak, de amúgy ha a te kutyád, akkor szerintem a te döntésed, nem az övék. Szerintem hacsak nem tenyészteni akar az ember, az ivartalanítás a felelősségteljes állattartás része. (Ahogy az is, hogy tenyésztőtől vásárolsz - ha vásárolsz, és nem mentesz - nem pedig szaporítótól.)


Én maximálisan szuka-párti vagyok, szerintem tök jó, hogy nem jelölget, és nem kell azon paráznom, hogy egy másik kan kitámad rá. De van aki meg kan-párti, szóval ez abszolút szubjektív dolog, ez csak az én véleményem.


Ha kan mellett döntesz, akkor is ki lehet választani almon belül egy kevésbé domináns kutyát. Ne azt vigyétek haza, amelyik egyből odarohan rágni a cipőtöket, hanem egy visszafogottabb (de nem félős!) példányt.

2016. okt. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem már 3 szuka kutyámat ivartalanították, és abból 2-nek inkontinenciája lett az ivartalanítás után. Ezt is vedd számításba.
2016. okt. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!