Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a "jobb" választás?...

Melyik a "jobb" választás? Kan/szuka?

Figyelt kérdés

Valahol olvastam,hogy a szukákat általában kevésbé támadják meg idegen kutyák, gyerekeket jobban bírja.

Ez most általánosítás, de kíváncsi lennék tapasztalatokra.


Első kutyus lenne majd.


2015. febr. 10. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Butaság. Csak és kizárólag nevelés kérdése minden! A neveletlen kan és szuka kutya is neki megy más kutyáknak és akár embereknek is.
2015. febr. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amelyikhez húz a szíved. Mármint, mindenkinél megvan, hogy Ő a kan kutyákat vagy a szuka kutyákat szereti jobban. Mármint, nálam meg van, én nem tudnám elképzelni kan kutyával az életem, de egyszer szeretnék azért egy kant is. :)

Szerintem annyi van benne, hogy némelyik kutyafajtában a kan nem annyira jön ki más kutyákkal. Pl. az argentin dognál azt írják, ritkán viselkedik barátságosan más kutyákkal szemben. De ezt a kanra és a szukára is érti, szóval ez a példa nem jó. Nekem szukáim vannak, azonban az egyik így is egy nagy harcos (labrador :)), pedig meg van nevelve. De mondjuk tényleg nevelés kérdése, nem értem a kutyám miért ilyen, lehet hogy azért mert kölyökkorában nem volt sok alkalma kölyökkutyával játszani, szocializálódni (nem volt alkalom más kölyökkutyák közé vinni, de utcán elég sokat játszott, meg ismerkedett). Mindegy melyiket választod, nincs jobb választás.

2015. febr. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Gyerekekkel speciel a kanok türelmesebbek inkább, az viszont igaz, hogy a szukák ritkábban keverednek balhéba (ha viszont igen, akkor csúnyábban, mint a kanok). És ez még mindig csak statisztika, meg általánosítás. Szóval ne ez alapján válassz, egyszerűen olyan jellemű kutyát vigyél haza, amilyen neked megfelel, és jó lesz :)
2015. febr. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akumi válaszával értek egyet. A jelleme a fontos inkább, nem a neme a kutyának.
2015. febr. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy.Ami zavar a kan kutyákban,az a magasan jelölés kerten belül is,meg az időnként láthatóvá váló kukacuk.Általában az ivaros szukák nyugisabbak,mint az ivaros kanok.Bár én több okból is,de nem hagynãm ivarosan egyiket sem.
2015. febr. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Bizony, hogy általánosítás!!! A kutya temperamentumától függ minden. Nekünk mindig is kan kutyáink voltak, imádták/imádják a gyerekeket, játékosak, barátságosak. Most jelenleg van egy 5 hónapos szuka pulink is, ő egy kissé agresszívabb még a kan kutyáknál is! Az idegeneket folyamatosan támadná, amilyen kicsi, olyan vehemens! Sőt, nem akarok általánosítani, de bátran állíthatom, hogy kutyás ismerőseimből kiindulva - és most már saját tapasztalatból is -, a szuka kutyák a vehemensebb, harciasabb jószágok!
2015. febr. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!