Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német spicc kutyust lehet...

Német spicc kutyust lehet udvaron tartani?

Figyelt kérdés
Szeretnénk a családba egy kutyust és nagyon sok kutyafajta szóbajött, és megbabonázott minket a német spicc :) olvastam hogy sokat ugat.. esténként is gyakran ugat? Milyen betegségekre hajlamosak? Esetleg ha valaki tudna nekem kutyusokat mondani az "elvárásainknak" megfelelő kutyust akkor írjátok le kérlek : 30-45/50 marmagasság ; nyugodt de aktív ; szereti a gyerekeket ; ne legyen hajlamos sok betegségre és ne legyen sok baj a szőrével ,szemeivel,fulevel . A válaszokat előre is köszönöm :)

#kutya #betegség #kutyafajta #udvari kutyusok
2016. okt. 2. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, tudod, hogy a spicc nagyon emberközpontú fajta. Még a független wolfpitz sincs meg jól kint, nemhogy a simulékonyabb, kisebb testű fajtája. A szőre igenis igényli a napi rendszerességű ápolást, ha nem akarod, hogy kócos, szomorú, ápolatlan jószágnak tűnjön. Oké, hogy örül majd, ha kimész, és lesi minden szavad, de ez csakis azért lesz, mert büntetésként éli meg, ha kizárjátok. Én, ha csak kinti kutyát tartanék, sosem tartanám egyedül. És alapból olyan fajtát választanék, ami független és önálló. Ki lehet menni hozzá pár órára, de nyilván nem lenne a család teljes értékű tagja. Csak az önálló fajtákkal erősen ajánlott a kutyaiskola, mert nem tudod anélkül megnevelni. Ugye, a suliban te tanulsz, nem csak ő. Viszont, annyi munka után, nincs az az isten, hogy nem engeded be a háza. Szóval, ez nehéz. Más fajtát ajánlok. A spicc amúgy sem egy kifejezett munkakutya, hogy feltalálja magát. Neki kell a törődés, kötődés, állandó kapcsolat. Olyan, kis mindig vidám bohóc. De, ha egyedül hagyod, egy világ tud benne összeomlani. Majd, a nálam okosabbak ajánlanak neked kintre való kutyust. A spicc nem az.

És elhiszem, hogy az elején fél óránként járnál ki hozzá, de egy idő után már, kár áltatni magadat, tuti, hogy nem. Ezt pedig ez a fajta nem bírja.

2016. okt. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod és mivel tényleg szeretem az állatokat nem nagyon szeretném hogy szegény szenvedjen nélkülem ,mert sokat tanulok de nagyon szeretnék egy kutyust ami felelősségre tanít.
2016. okt. 2. 18:23
 3/5 A kérdező kommentje:
Persze testvéreim is foglalkoznának a jövőbeli kutyussal :)
2016. okt. 2. 18:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Menhelyi kutyus. :) Nagyon hálásak. Tudnak ajánlani egy pár hónaposat, ő is kötődni fog és látszik majd, hogy kb mekkora lesz. Kint a legtöbb kutya ugat éjjel, ha betéved pl egy sün, vagy felül a szomszéd macskája a fára ... nekem bent alvó kutyáim vannak. Csend van, velem ébrednek. :)
2016. okt. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem törpe spiccem van.Rengeteget ugat, éjjel is, minden kis neszre. Igazi szoba kutxa, utál kint lenni, sétálni is. 10 perc után húz vissza. Az enyém makacs is, csak akkor hallgat rám, amikor ő akar. Pedig tudja mire kérem, csak leszarja. Cuki, de többet nem vennék ilyen fajtát, mert a fajtára jellemzően idegbetegek.Az enyém sokszor úgy felhergeli magát és annyirabugat, hogy alig kap levegőt. Lakik a közelünkbe még egy spicc, ő ugyan ilyen.
2016. okt. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!