Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava tulajdonosok! Mik a...

Csivava tulajdonosok! Mik a tapasztalataitok ezzel a fajtával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

2016. okt. 3. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Nekem csivava keverékem van. Bármilyen kérdésre szívesen válaszolok. :)

2016. okt. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
ÉAz én kutyim nagyon szerető bújós és nagyon fázós kutya.A navyobb kutyakra dacbol ráugat néha de csak akiket nem bír viszont olyankor képtelenség leállítani.Okos kis kutyus osszessegeben es imadom:) es irdatlan sokat eszik ami megse latszik rajta:D
2016. okt. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Na jó, úgy döntöttem írok egy rövidke regényt. :D 1# vagyok


Szóval a kutyám egy csivava keverék (mint írtam), de nagyon dominál benne a csivava. Jelenleg 7 éves, ivartalanított kan, 5 kiló súlyú. A gazdival nagyon bújós, játékos, amúgyis egy vidám kutyus, de idegenekkel szemben bizalmatlan, nem barátkozik akárkivel, nem hagyja magát megsimogatni. A kisgyerekeket nem szereti. Igazi mini házőrző (ha bejön valaki 'nem kívánatos', bokára megy, de komolyan), csak a területén belül ilyen. Szeret a kertben lenni, nem kimondottan szobakutya, a sztereotípiával ellentétben. Mozgásigénye közepesen nagy, nem bolondul meg, ha nem mindig jut idő nagy sétára, de igényli. Szeret futni, kirándulni, mi is mindig visszük közös programokra, szépen is utazik pl vonaton, buszon stb. Szőrét egyszerű gondozni, heti egyszer átkefélem és kész. Fürdetni nem kell túl gyakran, én évi 4x fürdetem samponnal. Egy cica és egy másik kutya mellett lakik, semmi gond nincs vele. Dominánsnak domináns, ezért a többi kan kutya nem mindig van oda érte, szukákkal nagyon barátságos, kedves, illedelmes. A kölykökkel is nagyon türelmes, legjobb barátja is egy kiskutya. Tanítása nem olyan egyszerű, mert néha konok, de szeretettel mindent el lehet nála érni. A behívás elég nehéz volt, de mostmár teljesen megbízható, nagyon hűséges. A neveléséhez szükséges egy bizonyos fokú határozottság. Az alábbiakra figyelj oda: - a fogaik nagyon hajlamosak a fogkőre, a kutyám fogait is rendszeresen mosom, mert nagyon hamar csúnya lesz, már volt egyszer fogkőeltávolításon is

- nagyon finnyásak, válogatósak. Ne hagyd válogatni, különben nagyon nehéz lesz később! Enyém is válogatna, ha hagynám... az apró szemű táp is fontos, különben nem tudja normálisan megenni (Én Brit Premium Small táppal etetem, ebből 3 kilót eszik havonta, de a Royal Canin Chihuahua táp is nagyon jó.)

- télen ruha kell rá

- egygazdás fajta :)

2016. okt. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3# vagyok. Az lemaradt, hogy a kullancsok és bolhák ellen ne felejts el venni valamit: spot on vagy bolhanyakörv. Nálunk a Kiltix vált be, most is az van rajta.
2016. okt. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a gyors és kisegítő válaszaitokat! :)

#3

Sokat segítettél,pont ilyen leírásokra voltam kíváncsi :D

Eddig még mindig nagyon szimpatikus a csivi :)

2016. okt. 3. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!