Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak Cane Corso házőrzési készségeivel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Persze tudom, hogy sok függ a szocializációtól, nah de mégis..

Továbbá érdekelne hogy amúgy milyen kutya? mire kell odafigyelni.

Kisgyermek is van a családba, kertes házban élünk, és van időnk foglalkozni vele.


2016. aug. 30. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Valahogy a legtöbb emberben az a képzet él, hogy egy bizonyos fajta minden egyede pontosan egyformán működik. Hát nem így van.

Corsónál is ismerek olyan egyedet, amelyiknek esze ágában sincs házat őrizni. És ismerek olyant is, amelyik idegennel sehol nem bratyizik.

Minden öv fajtánál a jól megválasztott tenyésztő tökéletesen tudni fogja, az aktuális elvárásoknak az alomból melyik kiskutya mutatja a jeleit, hogy megfelel.

2016. aug. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Saját Corsomról tudok csak véleményt mondani, hátha segít. Sosem tanítottam házőrzésre, ahol tudtam szocializaltam. Viszont ha jön valaki, amíg ki nem lépek a kapun, tépi a kerítést. Mindenki fél tőle, pedig egy birka inkább mint Corso :) Nekem még nincs gyerekem, de ha jönnek hozzánk gyerekesek, akkor sincs elzárva, örül nekik. Számomra tökéletes kutya, viszont következetes nevelést, szocit igényel, szeretne főnök lenni.
2016. aug. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az enyém olyan volt, hogy mindenkit imádott, miután a gazdi beengedte. De ha úgy jött be a kapun, hogy nem mi engedtük be... hát hiába járt oda napok óta a kőműves és rajongta körbe egész nap a kutya, bizony ott állt rettegve, mert a kutya megfogta a csuklóját, aztán nem mehetett sehova. :)

Sose őrzővédőzött egyébként.

Sok egyed tud agresszív lenni, ha nem bánnak vele keményen (nyilván nem a verésre gondolok, hanem a határozottságra, következetességre.)

Kicsinek villámgyorsan meg kell értetni, hogy ki a főnök. Az enyém még 10 hónaposan is bepróbálkozott, hogy majd ő megmutatja. :)

Nagyon kicsinek szocializáltuk, kutyákra, emberekre, sőt kifejezetten kisgyerekekre is.

4 éves volt, amikor megszületett az első gyerekünk. Soha egy pillanatra sem merült fel benne, hogy előrébb lenne a rangsorban, mint a lányom. Imádta, bármit megtehetett vele. (Pl: kiflit evett a gyerek, a kutya meg kunyizott. Betette a lányom a kiflit a kutya szájába, majd kihúzta és megette. A gyerekem. A nyálas kiflit. :) Csóri állat kapott tőlem egy egészet.)

Az egészségére is nagyon figyelni kell, mivel nagytestű. JÓ minőségű táp mellé is kell neki ízületvédő, min. 1, de inkább 1,5 éves koráig.

2016. aug. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3. vagyok

Elolvastam a 2. válaszolód.

Az én kutyám még csak nem is tépte a kerítést, simán csóvált a kapuban, ha jött vki, ráadásul úgy nyüszögött, sikítozott, hogy kapucsengőre nem volt szükség. Szóval simán átvágta a kőművest. :)

2016. aug. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ úgy látom kinek milyen a kutyája... én nagyon szeretném ha házőrző lenne, mivel olyan környéken lakunk ahol sok rossz indulatú emberke járkál, aztán szeretnék nyugodtan elmenni itthonnról a munkába, és biztonságba tudni a családom.
2016. aug. 30. 16:00
 6/6 A kérdező kommentje:
...jah és azért választottam ezt a kutyafajtát, mert "szerelem első látásra." Kolégámnak is van egy szukája és nagyon jókat mondott róla, pontosan megfelelne az elvárásaimnak. Természetesen próbálom majd úgy szocializálni hogy megfeleljen az elvárásoknak.
2016. aug. 30. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!