Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt már valakinek pollen...

Volt már valakinek pollen allergiás kutyusa?

Figyelt kérdés
Ha igen kérhetnék tapasztalatokat?
2016. okt. 4. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Én még ilyenről nem is hallottam. De amúgy az emberi természetellenesség hatásai lehet, már bizonyos kutyafajokra is kihatnak.
2016. okt. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Francia bulldog?
2016. okt. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
A mi kutyusunk az. Keverék 4 éves kislány. Nyár végén elkezd vakarózni, piros lesz a füle belül, és egyfolytában nyalakodik. Ilyenkor a doki ad neki szteroidinjekciót, és ki kell váltani neki allergiagyógyszert, azt kell szednie míg el nem fogy (a mienk kb. 600 Ft-ba kerül).
2016. okt. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, anyósom kutyája pollenallergiás. Mit szeretnél tudni?
2016. okt. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Csak azért tettem fel a kérdést, mert pont a pollenszezonban rá jött a kutyámra furcsa roham szerű valami. Ilyenkor mintha vissza fele szívta és fújta volna a levegőt és a nyakát is nyújtogatta. Olyankor a füle belső része pirosas lett. Ez a "roham" kb 1 percig tartott maximum és naponta többször rájött. Egyből mentünk is az orvoshoz 6 napon keresztül minden délután vittük. Első 2 nap orrcseppet kapott, utána 2 napig gyulladáscsökkentőt, aztán 2 napig antibiotikumot. Szinte semmi változást nem vettem észre rajta. Aztán 7.nap megfürdettem és mintha elvágták volna onnantól semmi nem volt. ( Ugye a pollen rátapad a szőrre, így gondolom lemostam ) Ma megint elkezdte először lent az utcán aztán fent is. ( A nagyobb "roham akkor jött rá miután hideget evett ) Most megint megfürdettem és semmi baja.
2016. okt. 4. 11:31
 6/10 A kérdező kommentje:
De ha megint elkezdi megyek vele megint az orvoshoz nem érdekel az sem ha hülyének néznek.
2016. okt. 4. 11:33
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk csak vakarózás formájában jön ki, és nagyon gyógyszerezni sem kell, az év nagy részében elég neki bórtápláló vitaminokat adni, csak ha valami miatt mégis kijön, akkor kell valami lé, amivel még meg van támogatva a dolog. Úgyhogy erről nem tudok mit mondani sajnos, de én nem esküdnék meg rá, hogy ez allergia.
2016. okt. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Amikor ez volt rágcsálta a lábá is. A füle belül pirosas volt ez mind ennek a jele. Az orvos azt mondta, hogy ha beteg lett volna akkor a gyógyszerek elmúlasztották volna. A legfőbb jele meg szerintem az volt amikor megfürdettem és utána elmúlt. A pollen megtapad a szőrön, hajon ruhán. Mivel ezt lemostam megszűnt a gond ahogy most is. Lázas, bágyadt, étvágytalan nem volt ugyan olyan jó kedvű kiegyensúlyozott volt hála Istennek, így mást nem is szeretnék belegondolni. Így is nagyon kivagyok már attól is ha csak tüsszent egyet.
2016. okt. 4. 12:20
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekünk megvan! De nem így. Komoly pollen allergiás. Tavasztól télig többször szorul szteroid kezelésre. Német juhász, sajna az allergia nem válogat. Először a füle gyulladt be, sokat szenvedtünk vele. Aztán jött a vakaródzás. Véresre marja magát olyankor és ömlik belőle a szőr, nem egyszerű vedlés szinten. Köhögése/fulladása akkor volt, amikor a kutyasuliban a kennelköhögést kapta el. Tőle meg elkapta a másik kutyánk. Nem volt egyszerű menet. De kikúráltam őket.
2016. okt. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na akkor ügyes vagy. Köszönöm a válaszokat.
2016. okt. 4. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!