Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Úgy néz ki, hogy néhány...

Úgy néz ki, hogy néhány hónapig nem tudok rendesen foglalkozni a kutyámmal, nagyon megsínyli majd?

Figyelt kérdés
Egy éves, kinti kutyus, általában sokat voltam kint vele, játszottunk, sétáltunk, de most veszélyeztetett terhes lettem, még 4 hónapom van hátra, semmit nem csinálhatok, ami kicsit is megerőltető. Annyit tudok tenni, hogy néha kimegyek hozzá, leülök kint és simogatom, de se játék, se séta, se semmi nem lehet. Mennyire fogja rosszul viselni?
2016. okt. 6. 16:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Hát eléggé... ha már megvan a rutin akkor ne lepődj meg ha esetleg többet ugat majd, ás vagy talán szökik. Ezek elő fordulhatnak. De szerintem annyira nem megterhelő napi 1x kiállni az ajtóba és 4-5x eldobni a labdát, még az us érdekesebb mint a semmit tevés. Nem tudsz megkérni valakit hogy sétáltassa? Legalább 2 napinta. Az is jobb lenne
2016. okt. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan kilátástalan ám a helyzet, ahogy most tűnik, ne aggódj. Én is voltam ilyen helyzetben már, szintén kinti kutyus a miénk, de rengeteget foglalkozunk vele, minden nap séta, stb., néha azért be is jön.

Ha belegondolsz annyi dolgot lehet csinálni, úgyis, hogy te nem mozogsz, de ő igen. Leülsz, fogsz valami játékot és elkezded dobálni, ez nem annyira megerőltető, ha esetleg nem hozza vissza, akkor valami hosszú (gumis) madzagot rákötni, és eldobni, visszahúzni, itt csak a kezed kell mozgatni. Akár faágra ráköthetsz madzagot, azt is lehet előtte húzgálni, míg ő "pecázik", próbálja elkapni, az enyém imádja az ilyeneket. Készíthetsz/vehetsz szellemileg lefárasztós játékot is, megtöltesz valamit virslivel/tápszemekkel, abból pedig mozgatás hatására esnek ki a falatok, ezzel is elvan egy darabig.

A klikkerezésben pl pont a nyugalom és a kivárás a lényeg, itt is csak ülsz/fekszel egy helyben, ő pedig ha csinálja a kívánt mozdulatot, klikk-majd kaja, ebben agyilag jól el tud fáradni.

Ha pedig sétálni is vitted, akkor néha-néha ha van kedvetek, megkérni esetleg rokon/barát/szomszéd tinit, aki állatbarát, és valóban ért is hozzájuk, felelősségteljes, elviheti kicsit sétálni, futni, hogy új ingerek is érjék.

Hidd el, van azért pár lehetőség, remélem találsz olyat, ami mindkettőtök számára megfelelő.:)

2016. okt. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!