Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mozgékony szuka kutya ivartala...

Mozgékony szuka kutya ivartalanítása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy fél éves husky keverék szuka kutyáról lenne szó. Nagyon játékos, rengeteget mozog, napi 3-4 óra séta se jelent problémát, persze nem egyszerre.

Ivartalaníttatni szeretném a későbbiekben (valószínűleg karácsony körül, akkor tudok sokat itthon lenni)

Olvastam róla, hogy nem szabad hagyni, hogy nagyon ugráljon, fusson stb., de ez nála szinte lehetetlen.

Maga a kérdés az lenne hogy a varrattal lehet-e gond pörgős kutyák esetén? Az állatorvos annyival megválaszolta, hogy nem, mert a kutyák bőre nagyon erős, de tapasztalatokat várok, mert ennyi nem teljesen nyugtatott meg. Előre is köszönöm!



2016. okt. 9. 12:05
 1/6 anonim válasza:
0%
Ugy kel hagyni ahogy van .
2016. okt. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz baja. Eloszor fajni fog tehat nem fog annyit ficeregni.

Utana meg mar begyogyul annyira a seb ha ki is szakad a varrat maga nem lesz baja.

Anyukamek moszkvaija letorte a tolcsert magarol mindig es ki is nyalta a varratokat megse lett semmi baja. kicsit gyulladt volt neki kenni kellett. A kutyak tobbnyire eleg strapabirok.

2016. okt. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2.) köszönöm. Az első 3 napot olvastam, hogy fáj neki, érthető is. A további 1 héttől tartok.

További tapasztalatokat szívesen fogadok.

2016. okt. 9. 14:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én kis búgócsigámnál izgágább kutyát nem tudok elképzelni :) a tied is valami hasonló lehet.

Szóval, nem lesz vele gond. Jól teszed, ha akkor viszed műtétre, amikor otthon vagy. Én három napig nem hagytam magára, együtt aludtunk a padlón, mert a műtét másnapján már robogott fel-alá a lépcsőn. Frászt kaptam, de semmi baja nem lett. Tölcsér sem volt rajta, mert nem érdekelte a seb. A szukáknál olyan helyen van, hogy csak akkor érik el, ha nagyon akarják, de mivel mi lekötöttük a figyelmét, nem foglalkozott vele. Bébiknek való body-t adtunk rá a biztonság kedvéért, hogy ne koszolódjon a seb. Gondolom a tiedre nem lesz jó a bébi ruha, de egy pólót át tudsz alakítani neki. Játszottunk vele, próbáltuk kímélni, de őt egyáltalán nem zavarta a seb semmiben. Viszont nagyon élvezte a törődést :)

Lényeg, hogy legyél ott vele az első néhány napban, hogy kicsit féken tartsd, utána pedig élheti tovább az életét.

2016. okt. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálam is volt ivartalanítódni hiperaktív kutya, ő nagyrészt ketrecfogságon volt az első héten, biztos ami biztos, viszont a kertbe vezető négy lépcsőfokot három méteres ugrásokkal vette a második naptól, én meg napjában hatszor szívrohamot kaptam tőle, de a doki ügyes volt, kitartott a varrat :) Szólni kell neki előre, hogy úgy varrja, hogy ficergős a kutya. De ha csak pórázon sétáltatod eleinte, akkor nagy baj nem lehet :)
2016. okt. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Ő is ugrálós általában a lépcsőt megoldja egyben (5 fok) de majdcsak nem fogja majd illetve csak pórázzal megyünk most is. Még egyszer köszönöm a válaszokat!
2016. okt. 10. 05:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!