Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az új törvény szerint tényleg...

Az új törvény szerint tényleg egy kistestű kutya/10nm terület?

Figyelt kérdés
Mondjuk én egy 70nm-es panellakásban élek, akkor akár 7 kistestű kutyát is tarthatnék? :D nyilván nem fogok, csak érdekelne (ezeket a törvényeket nem igazán tudom értelmezni, előre is köszönöm)

2016. okt. 10. 11:05
 1/4 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Igen, állandó jelleggel, tartósan minimum 10 négyzetméter/kistestű kutya az előírás. Nyilván panelból az ember naponta többször sétáltatja, futtatja a kutyáját :)

Ezek az előírások inkább a kertben kennelbe elzárt kutyákra vonatkoznak

2016. okt. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez tök menő, köszönöm. :)
2016. okt. 10. 15:41
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyire új egy 2010-es jogszabály; egyébként nem törvény, hanem kormányrendelet: 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról.

Ez valóban tartalmazza azt, hogy kistestű ebet (amelynek testtömege nem haladja meg a 20 kg-ot) tilos 10 m²-nél kisebb területen tartósan tartani. Ez azonban nem jelenti azt, hogy két kistestű kutyának 2-szer ekkora terület kell; hiszen semmilyen formában nem tartalmazza azt a szöveg, hogy egyedenként.

7 kutya tartása már csoportos tartásnak minősül. Ekkor már a csoportos tartás előírásai lépnek életbe. Itt viszont nem számít a kutyák testtömege, hanem számukra, egyedenként, legalább 6 m² akadálytalanul használható területet kell biztosítani. A csoportosan tartott állatok esetében a tartási helyet úgy kell kialakítani, hogy mindegyik egyed versengés és agresszió nélkül egy időben hozzáférjen az etető-, itató-, pihenő és búvóhelyhez. Azért 70 m²-es lakásban 42 m² akadálytalan területet nem egyszerű biztosítani, és hét etető itató tálka, fekhely is helyet foglal.

De, az állattartásra vonatkozó jogszabályok nem szorítkoznak csak a minimális terület meghatározására. Például, a kedvtelésből tartott állatot úgy kell tartani, hogy az állat tartása lehetővé tegye annak természetes viselkedését. Gondoskodni kell egészségügyi ellátásáról, megfelelő táplálásáról is. Nem tudom, van-e ismereted arról, hogy mennyibe kerül 7, akár kistestű kutya élelmezése, orvosi ellátása. Utóbbinál, csak a kötelező oltás és féregtelenítés évente olyan 35-, 40-ezer Ft. És el is kell vinni őket, vagy ha házhoz megy az orvos, akkor a kiszállásnak további díja van.

Ezen kívül 7 kutyának, ha kistestű is, van széklete, vizelete.

És, nem utolsó sorban, rendszeresen sétáltatni is kéne őket.

2016. okt. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi neked is, de mint írtam nem áll szándékomban 7 kutyát tartani. Jelenleg is van egy kutyusom, úgyhogy tisztában vagyok a költségekkel. :)
2016. okt. 10. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!