Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panzi Fit Aktív Junior tényleg...

Panzi Fit Aktív Junior tényleg rossz táp?

Figyelt kérdés

Eddig a select goldot és a pro plant próbáltuk, egyiket sem szerette. Tegnap vettem panzit és ezt imadja (bárányos, rizses, almas).

Ma voltunk orvosnál és azt mondta, hogy ez nem jó táp.

Szerintetek?


2016. okt. 11. 13:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

mit ajánlott helyette?

Az én németjuhászom is megevett 1 zsákkal szerette (szerintem az összetétele annyira nem vészes, nem a legjobb, de nem gáz) most váltottunk brit premium juniort kap (az valamivel olcsóbb és szerintem az összetétele is jobb)

2016. okt. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém utálta és fosott (bocs) tőle.

Másnak viszont bejön, úgyhogy próbáljátok ki, sosem lehet tudni.

Azért ez nem a Bodri táp kategória.

2016. okt. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Első sorban a pro plant ajánlotta. Mondtam, hogy azt szereti. Még acanat, eukanubat és a happy dogot.

Nem csak tápot eszik, sok húst, zöldséget és gyümölcsöt is.

2016. okt. 11. 13:32
 4/12 anonim ***** válasza:
panzi szar... a halkajákba is kritikán aluli a színvonal...
2016. okt. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen.. De a sima panzi junior 999ft 2kg ez még 2000 Ft 2kg.

Állítólag a fit aktív valami díjat is nyert

2016. okt. 11. 14:59
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

"Összetétel: Hús- és állati származékok (bárány min 26%, halhúsliszt min 5%), kukorica, búza, állati zsír, korpa, rizs, sárgarépa, digest , élesztő, alma, omega-3, omega-6, kondroitin glukozamin, yucca schidigera kivonat"


Állati származékok az minden lehet, ami nem hús. Az összes állati összetevőt egybe veszik, mivel a legnagyobb mennyiségű összetevőt kell előre írni, külön -külön listázva az állati eredetű összetevők tuti nem állnának elöl. Ezeken belül 26% bárány, 5% hal, de mi a többi?

Második helyen: kukorica. Gyanítom, valójában ebből van benne a legtöbb, ez lenne elől, ha az előző "hús és származékokat" szétbontanák. Magyarán: ez egy kukorica alapú táp. Kukoricával inkább tyúkot, disznót szokás etetni. Az egyetlen pozitívum benne, hogy gluténmentes.

Ellenben a búza (3. összetevő) már nem az.

Van még benne zsír, jó, korpa, ez nyilván ballasztanyagnak, rostnak (azaz székletfogónak), rizs, de mennyi, ha egyszer bárányos-rizses, almás tápként aposztrofálják? Szóval: rizs is van benne, de főleg kukorica meg búza.

A "digest" nem tudni, mit takar. A többihez nincs hozzáfűzni valóm.

Láttam már rosszabb összetételű tápot, de döntsd el magad, hogy a fentiek alapján szerinted ez jó tápnak tűnik-e.

2016. okt. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk bevált ^^
2016. okt. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem, nem kifejezetten jó. De ha eddig semmi sem ízlik neki? Pribalgassak tovább? De az sem tesz jót a gyomrában, nem?
2016. okt. 11. 15:42
 9/12 anonim ***** válasza:

ne az alapján vegyél tápot, hogy mit szeret. veszel egyet ami jónak tűnik, ha nem eszi elveszed és megkapja később és ezt addig amíg elég éhes lesz, hogy megkapja. ha jól néz ki tőle a kutya (szép a szőre, nem sovány vagy kövér, jó a széklete) akkor jó táp általában.

ez egy ilyen elmegy táp, de azért tényleg nem a legjobb. de van nála rosszabb is.

2016. okt. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a válaszokat :) akkor ezt a jövőben hanyagolják.

Brit prémium tényleg olyan jó mint mondjak?

2016. okt. 11. 22:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!