Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon Havaneseről tapasztalat...

Bichon Havaneseről tapasztalatok, vélemények? Ajánlanátok ezt a fajtát nekem?

Figyelt kérdés

Társnak,bújós,kedves kis kedvencnek kellene :)

Meg nem utolsó sorban,jól tudom,hogy szereti a gyerekeket?

Napi 3* séta,6-7-8 órát lenne egyedül.Kibírná?(Rongálás nélkül,nyilván nem a rosszcsont korra gondolok :) )Mennyire hangos ,ugatós fajta?

Esetleg saját tapasztalatok,vélemények is jól jönnének! ;)



2016. okt. 15. 19:28
 1/5 Nagy Attila 66 válasza:
27%
Szerintem nyugodtan vágj bele. minden nevelés kérdése.A legfontosabb, hogy te legyél a falkavezér. Kibírni kibírja, de célszerübb kettőt venni, mert míg kicsi kell a társaság, de hosszútávon is jobb a kutyának, ha ketten vannak. Az ugatást nem tudom.
2016. okt. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Első ha már hülye vagy legalább ne reklámozd...Úgy tudom nem túl ugatós, ha hozzászoktatod az egyedül léthez akkor simán kibírja, nyilván unatkozni fog de ha hazaérve tesztek egy jó nagy sétát és játszatok egy jót akkor nem lesz gond :) Bújós kutyus és kedves is, játékos. Amit nyújtani tudsz az jó, viszont ajánlom a kutyaovit és kutyasulit, sok mindent megtanítanak (neked) kettőt véletlen sem vegyél mert még 1 kiskutyát is nehéz nevelni nem hogy kettőt....csak a rosszat tanulják egymástól. Gyerekekhez szocializálni kell és semmi gond nem lesz :)


ui: ne szaporítótól vegyél puli keveréket hanem tenyésztőtől fajtatisztát (100 000ft+)

2016. okt. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Nagy Attila 66 válasza:
33%
Nem vagyok hülye, kedves második. De a kutyát érdemes munka előtt elvinni egy gyors sétára, hogy a gazdi távollétében semmi rumlit ne csináljom. Aztán munka után még egyszer, mivel kell a kutyának. Mivel nem tudom, hogy mennyi a fajta mozgásigénye, nem tudom mennyit kell vale sétálni.Ámbár sok kutyához értek, de a Bichon-hoz nem. És kérlek ne hülyézz le ,másokat.
2016. okt. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
hát pedig a 2 kutyás öltelet eléggé erre utal... bármely épeszű ember a ki kicsit is ért a kutyákhoz tudja hogy 2 kutya nem szórakoztatja egymást, csak 2 unatkozó és romboló kutyád lesz, és ha ketten vannak ugye könnyebben veszik rá egymást különféle baromságokra. A másik hogy nyilván a kérdező tudja hogy munka előtt is le kell vinni. A harmadik meg hogy a bichon egy öleb, én sem ismerem a fajtát de elég ha tudom hogy milyenek az ölebek... Annyira mégsem érthetsz a kutyákhoz.
2016. okt. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
0%

Énnekem bichon havanesém van.Fiú és 4éves.Az az egy hátránya ennek a fajtának,hogy ha kiskorban nincs megnevelve akkor makacs természetű lesz(az enyém sajnos az).Szerintem a kutyasuli hülyeség,hisz egy kis törődéssel meglehet tanítani akármire.picike kis házörzőnek nagyon jó.Csak akkor ugat amikor kell,feleslegesen nem.Energikus,Játékos kutyus.Szerintem ez a legjátékosabb fajta kutya,hisz még öreg korukban is játszanak aktívan.Ha nincs sétaltatva félénk lesz,persze nem muszály minden nap sétáltatni,de mondjuk hetente 1szer-2szer nem árt.Főleg köylök korban.A kutyaruhát,kutyacipőt nem nagyon tűri,(bár ezt csak olvastam,én nem adtam az enyémre semmit)Meg a hámot se nagyon.Bár a hámot 1-2 hét után megszokja.(ezt kipróbaltam)Szereti a gyerekeket,ha nem makacs természetűre lett nevelve.Bár ha van gyerek a családban azt nagyon szereti,de idegen gyerektől fèl.Kedves,szerető kutyus.Én fél nyolckor megyek suliba,meg az egész család,és én szoktam leghamarabb hazaérni(legkésöbb negyed kettőre mindig otthonvagyok)Tehát ha jól számoltam 8-9 órát van egyedül kb.Én panelban lakom,és a szomszéd néha mondja is,hogy milyen okos,hogy egész nap meg sem szólal.Én azt tapasztaltam,hogy csak akkor ugat ha kell,feleslegesen nem.A sétákat jól bírja,és a lépcsőket is,mivel én hetente 1szer-2szer elmegyek vele egy 1-két órás sétára,és a 7.emeleten lakok,és mikor elromlik a lift mimdig lépcsőzunk fel-le és nagyon jól bírja(tudom hogy nem tesz jót a sok lépcső a kutyának,de ha rossz a lift nincs más választás)A szobatisztaságot nagyon könnyen megtanulja,én a panel előtt kertes házban laktam és ott annyi volt,hogy mikor a házba végezte el a dolgát,akkor megszidtam,mikor kint,akkor megdícsértem.Akár még egy kis pici jutalomfalatot is lehet neki adni.Az a legjobb ha sétáltatod,mert akkor még a belei is mozognak,és többször fogja elvégezni a dolgát.Egyáltalán nem rongálos fajta,max a zsepiket lopkodja el és széttèpi őket,meg a zoknikat.De nemtudom hogy mindenjik ilyen-e,az enyém rendszeresen lopkod zsepit és zoknit :D csak tudnám honnan.Bár ha veszel neki csontot akkor nem lopkod.Az enyémnek is volt,csak mivel már felnőtt kutyus,nem törődött vele.Úgyhogy most tolvaj üzemmódba kapcsolt.Egyépként a csont foghullatási időszakba is nagyon jó.De ha ügyelsz arra hogy ne szerezzen meg semmi zoknit/zsepit akkor nincs gond.

Ha van időd,és türelmed kiskorában megnevelni,akkor én a te helyedben nem haboznék!Szerintem nagyon jó választás lenne.

Bocsi hogy ilyen hosszúra sikeredtem,de azért remélem tudtam segíteni :)

2016. okt. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!