Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ugatásgátló nyakörv nem...

Az ugatásgátló nyakörv nem állatkínzás?

Figyelt kérdés

Láttam már ilyet de milyen alapon is működik? Fáj neki? Nem állatkínzás?

Nem használok ilyet a kutyámon nem azért kérdezem.



2016. okt. 18. 17:36
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Véleményem szerint,DE állatkínzás! Ilyen eszközt senkinek se ajánlok,ez,az esetek 90%-95%-ánál nem csak hogy hatástalan,de még SOKKAL TÖBBET RONT a helyzeten.


De akkor miért is találták ki?


Vannak nagyon speciális helyzetű kutyák,amiken tényleg semmi nem segít. Nekik ajánlják. DE A HASZNÁLÓ KUTYÁKNAK TÖBB MINT FELÉNEK SEMMI SZÜKSÉGE RÁ! AZ ILYEN GAZDÁK ÁLT. LE SE S..RJÁK A KUTYÁJUKAT. NÁLUK TÉNYLEG RONT


A nagybetűt a lényegkiemelés céljából használtam,nézzétek el

2016. okt. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 sanyinak ***** válasza:
63%

Kepzeld el, amint megszolalsz pofancsapnak... A kutyanak is ugyanolyan jo lehet.


Szolasszabadsag korlatozasa :)

2016. okt. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
hát igen gondoltam hogy valami ilyesmi lehet.. sok helyen láttam itt kommentben hogy használjanak azt, meg hogy milyen állatbarát megoldás..akkor ezek szerint nem csak szerintem fáj neki.
2016. okt. 18. 18:10
 4/6 anonim ***** válasza:
29%
Aki nem tudja még az ugatásról sem leszoktatni a kutyáját, ott nagy bajok vannak és a kutya e-fajta büntetése szerintem sem hatásos. Én soha nem bántottam a kutyám mégis elég egy "csit" és már hallgat is ha úgy adódik. Feleslegesen nem ugat de ha mégis akkor is kontrollálható. A kutyának arra van a szája hogy ugasson, egy kutya teljesen elnémítása szerintem nagyon rossz. Nem kell éjjel-nappal ugatnia de ha jól esik neki és senkit nem zavar akkor miért ne? Persze ez csak az én véleményem. Szerintem bármely kutyát le lehet e-féle kacat nélkül is szoktatni, csak a rá fordított idő mértéke és az alkalmazott technika változik.
2016. okt. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen szerintem igazad van. Nem tűnt valami állatbarátnak ahogy láttam 2 fém izé áll ki belőle, és biztos fáj neki. Csak tényleg sok helyen úgy beszéltek róla mintha jó lenne. Mellesleg nem azért kérdeztem mert ilyet akarok/ilyet használok, csak érdekelt. Én is el tudom hallgattatni a kutyámat ha kell de általában más kutyákat vagy a kapu előtt mászkáló embereket ugatja az meg sose baj. Na mindegy csak érdekelt mások véleménye, köszi a válaszokat.
2016. okt. 18. 22:08
 6/6 anonim ***** válasza:
30%

4-es hozzászóló

"de ha jól esik neki és senkit nem zavar akkor miért ne? "


Ez a baj a kutyásokkal, hogy a legtöbben úgy gondolják, hogy az ő kis kedvencük ugatása senkit nem zavar.


Ez a "kutya szája arra való, hogy ugasson" típusú hozzáállás is érdekes.....

Ha veszek egy hajókürtöt, mert nekem tetszik a hangja, akkor egész nap nyomkodhatom, mert az meg arra való, hogy dudáljon.

Na ne már!!!

2018. febr. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!