Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit adtok enni a kutyátokna...

Ti mit adtok enni a kutyátoknak? Ahány állatorvos, annyi vélemény.

Figyelt kérdés

Nagyon sok mindent hallottam és olvastam már ebben a témában. Van olyan állatorvos, aki szerint a kutyának nyers húsra és belsőségekre van szüksége, mert a gyomra ugyanúgy működik mint a farkasoké és szerinte a táp leginkább csak növényi eredetű, kevés fehérjét tartalmaz.

Van, aki szerint a kutyának egész életében elég a száraz táp, mert abban minden benne van, és van aki a házikosztra esküszik, a kutyakonzerveket pedig nem ajánlja.


Szerintetek melyik a legjobb a kutyának? :)


Egy 4 éves havanese-m van és kap száraztápot, alutasakos kaját, illetve amit mi eszünk abból is szoktunk neki adni egy picit, mert mindig kunyizik :)


2016. okt. 18. 17:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem a legjobb a BARF, tehát a nyers etetés, de a táppal sincs semmi problémám, amennyiben jó minőségű. A konzervnek sok értelmét nem látom, nagy része víz, ami meg tényleg jó minőségű, annak az árából ugyanúgy lehet húst is venni.

Amit ti esztek, abból nem nagyon kéne kapnia, csak azért mert kunyerál belőle, mert az emberi étel túl fűszeres, zsíros, amire egy kutyának semmi szüksége, nem is tesz jót neki.

2016. okt. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%

B.A.R.F.


Sokkal több vitamint és tápanyagot tartalmaz,mint egy akármilyen táp. Az ára meg kb. ugyanannyi mint egy jó minőségű táp,de SOKKAL HASZNOSABB.


A ti ennivalótok MÉRGEZŐ!


A alutasak/konzerv vacak,semmi értelme,víz az egész,a jó minőségű pedig drága,annyit nem ér meg.

2016. okt. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%

Nekem 9 eves havanesem van meg egy tacsi keverekem, mindent kapnak. Szerintem nekik is kell valamilyen szinten a valtozatossag, hogy kiegyensulyozott legyen a taplalasuk. Kapnak nyers csirkehust, szaraztapot, fott hust, kaja maradekot (ami olyan "nekik valo" = hus egy kis rizzsel pl) , nagyon-nagyon ritkan kapnak konzervet, alutasakosat (tonkre megy tole a foguk), ha megkoveztek, ha nem, csontot is szoktak kapni (volt aki minden aron le akart beszelni rola, mert allitolag meghal tole a kutya)

Eddig meg sosem voltak betegek (egy baleseten kivul, de annak nem volt koze az immunrendszerhez meg a kajalashoz), pedig jarunk setalni, kirandulni, mas kutyak koze, ide koborolt cicakkal is szoktak baratkozni, sunikkel stb

Szep fenyes a szoruk, egeszsegesek :)

2016. okt. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Fűszeres, zsíros kaját nem adunk neki. Leginkább a húslevesben főtt húst, vagy rántott húst prézli nélkül, párizsit, virslit, paprikát szereti nagyon és a péksüteményeket (ebből viszont keveset kap).
2016. okt. 18. 18:03
 5/13 anonim ***** válasza:
42%
A többlet nyers fehérje és egyoldalú hús táplálásvese gondokat emésztési zavart hályogosodást okozhat , szőrhullást és szagosodást . Ez benti kutyánál fő gondot okoz . A másik baj a gyenge táp és a sok főtt koszt . A csontpépek bőrök , csirkeláb-fej sem eleség számukra . Télen komolyabb dolgokat is lehet adni de nyáron a meleg és a bogarak miatt inkább táp keverve jobb konzervvel ami ideális . Felvágottak szalámik tartósítókkal kémiai szerekkel szójákkal és zsírokkal teli kerülendő kategória . A kutya ha elfogad bármit akkor te vagy a vezető ha kényes és válogat akkor ő .
2016. okt. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
Én vegyesen etetem őket: alap a száraztáp (Brit Premium) és heti egyszer kapnak konzervet is (Premiere). Nem érdekel, hogy a nagy része víz stb, mi is szeretjük a levest, nekik is kell a változatosság. Nem tudom milyen lehet csak száraztápon élni... elég uncsi. Néha kapnak nyesedéket vagy grill csirkét (ha éppen megmaradt a vacsorából), sosem volt semmi bajuk. (Nekem egy kutyusom van, 7 éves csivava keverék, de többes számban írom, mert van egy 6 éves cicám is, őt is azonos elven etetem.) :)
2016. okt. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
20%
Kutya a fél kilós folyton pörgő és az 70kilós nyugodtabb kutya is. Nekünk volt óriàs schnauzer, kaukàzusi juhàsz falu keverék (óriàs parasztportàn). Szerintem a kistestüeknek gyorsan felhasznàlható energia kell megeszi könnyen emészti energiàt kinyeri. Kaukàzusi egész nap fetreng. Ha kaja osztàs van màsikat elzavarja még jól nem lakik majd visszafekszik. Éjszaka jàrőrözik. Akkor jön meg a hangja mint a repedt àgyúcső. Ő a schnauzer meg a keverék moslék langyosan ősztöl tavaszig ( levesmaradék tészta kevés zöldség főtt csont kenyérhaj rizs) csirke fej làb farhàt nyersen hőkezelve főve(fagyasztva vesszük) disznó marha vad csakis főve!!! Schnauzer a kajàt gyakran érlelte elàsta és amikor rohadni kezdett elővette és ette. Néha kapott tej tojàs energiabombàt szőrfényességre jó. Jutalomfalat gyanànt tàp. A schnauzer sprinter volt ritkàn futott de akkor nagyon jól gyorsúlt kitartoan ment. A kaukàzusi 30 km/nap a rekordja egyszer meglépett kiràndulni a csajàval a szomszéd faluba a tópartra (honnan tudta hogy ott van tó ????-kutya kommunikàció?) Puli foxi maradék és tàp. Mindegyik kutya néha zsìroskenyér. Néha kunyiztak sütit de nagyon ritkàn kaptak. (Olcsó) konzervtől szomszéd németjuhàsznak ment a hasa kaviccsal a gyerekek kikoptattàk a fogàt a kutya talàlt kavicsot hozta hogy dobjàk neki. Összefoglalva a kicsi kutyàk àlt ugràlósabvak sokkal több energia kell nekik mint a nagyoknak akik beosztàssal élnek.
2016. okt. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
24%
Ja foxi élt hallt a darásveder kinyalásáért. Vegyes darát nyersen is nyalta de igazábòl miutàn a disznòk megkaptàk az üres vederre rárabolt. Feldűtötte bele màszott.
2016. okt. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Lehet hülyeséget kérdezek, de a nyers hústól nem kaphat el valami fertőzést?

2016. okt. 18. 19:12
 10/13 anonim ***** válasza:
85%

BARF étrend, vagy minőségi táp (ami javarészt húsból készül, és lehetőleg gabonamentes). A kettő közül valamelyik.

Nem kap el fertőzést a nyers hústól, mivel más az emésztőrendszere, gyomornedvei, mint a miénk, embereké.

Kivétel viszont van: disznót és vaddisznó húst nem szabad adni nyersen! Lehetőleg sehogy, de ha igen, akkor teljesen átfőzve. Ettől kaphat ugyanis Aujeszky betegséget (népies nevén álveszettség), ami minden esetben halálos.

2016. okt. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!