Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy amstaffpitbull keverék...

Lallerrrr kérdése:

Van egy amstaffpitbull keverékem az mivel rosszab mint 1 fajtiszta stafford vagy pitbull erősseb, gyengébb, butább?

Figyelt kérdés
2016. okt. 19. 10:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel nem rosszabb vagy butább. Egyéni jellemzői pedig azonos fajtán belüli kutyáknak is vannak.
2016. okt. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
milyen idősen lessz képpes megvédeni magát ? mert még nem merem kutyák közelébe engedni
2016. okt. 19. 10:16
 3/12 anonim ***** válasza:
Ezt meg hogy érted? Nem fog senki rátámadni, és most a legszükségesebb kutyák közé vinni míg kölyök. Milyen idős?
2016. okt. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét fajtához határozottság kell, szóval a te kutyádhoz is. Egyik sem rosszabb a másiknál.

Mennyi idős? Mehet már közösségbe, úgy értem megkapta már a szükséges oltásait? Ha igen, már most el kellene kezdened közösségbe vinni. Nagyon fontos a szocializáció! Vidd kutyaoviba! Ott csak kölyök kutyák vannak és pont arra találták ki, hogy ellenőrzött körülmények között találkozzanak a kiskutyák. Ott tanítanak neked egy kis kutya testbeszédet is, hogy jobban értsd a kiskutyád reakcióit.

2016. okt. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"milyen idősen lessz képpes megvédeni magát ? mert még nem merem kutyák közelébe engedni"


Nem kell, hogy megvédje magát, sőt nem is szabad engedni később sem, hogy más kutyákkal verekedjen. Neked kell megvédeni szükség esetén.

Minél fiatalabb kortól kutyák közé kell engedni, hogy normálisan szocializálódjon. Természetesen oltott, egészséges és normálisan viselkedő kutyák közé. Ha van kutyaovi, suli, akkor oda mindenképpen érdemes járni vele.

2016. okt. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Van egy keverék kutyám 2éves nagyon hamis kutyára emberre egyaránt. Most a kiskutya a házban van de idővel ki akarom tenni a nagykutya elvan zárva tőlle de félek hogy egyszer kiszökik és megöli .
2016. okt. 19. 13:26
 7/12 anonim ***** válasza:

Ez így nehéz eset. Ezek szerint a másik kutyával kell valamit kezdeni. Nem gonoszkodni akarok, de ő hogy lett ilyen? Hogy szeretnéd egy egész életre elszeparálni a két kutyát?

Nekem is kettő van, nem nagyon tudom őket úgy elképzelni, hogy folyton rettegek, hogy mikor tesznek kárt egymásban.

Egy veszélyes kutyához szakember kell, ezek szerint nem vagy elég ehhez a feladathoz.

Egy pitbull keveréktől mit vársz? Ha hibát követsz el a nevelésében ő sem lesz különb.

Saját magad és a környezeted érdekében kérj tanácsot egy szakembertől, mert így baj lesz.

És igaza van az előttem szólónak, egy kutyának nem magát kell megvédeni! Ez mindig a gazda dolga! Kivéve persze, ha ilyen jellegű kiképzést kapott, de erről itt nincs szó.

2016. okt. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Azt mondta egy szakértő hogyha nagykorban összeverekednének nem élethalálra menne csak eldöntenék hogy ki az erősseb ki a falkavezér utánna békén hagynák egymást volt már a keverék kutyám amstaffal az 3 éves volt egyszer összeverekedtek a stafford nyert és utánna nem bántották egymást .
2016. okt. 19. 13:54
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Van nem így történik. Vagy az egyik megöli a másikat. Miért vettél kutyát, ha az előzőt sem tudtad a legkevésbé sem megnevelni? Ha teljes mértékig analfabéta vagy a kutyák tartásához? Pont az ilyenek miatt van rossz híre a staffordoknak, mert minden idióta tarthat, félrenevelheti, totál elronthatja.
2016. okt. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha te vagy a "falkavezér", le kell tudnod tiltani. Ha tartasz a kutyádtól, akkor ő a főnök.

Ha ez segítség:

Én is egy hisztis, vasakaratú szuka mellé hoztam egy bébit, aki nagyon nem szereti a kutyákat. Nem semleges területen ismertettem össze őket, ahogy javasolták, hanem letettem az udvaron és figyeltem őket. Ha a nagy csak csúnyán nézett, azonnal rászóltam. Egy hét szabadságon voltam és az első három napban egy percre sem hagytam őket kettesben. Nem volt opció, hogy kárt tegyen a piciben.

Ma már felnőttek és jól kijönnek. Meg néha verekszenek, de az inkább játék, nem sérül meg egyik sem.

Egyébként egy középtermetű kutya olyan 8-9 hónapos korára el szokta érni a felnőtt méretét, de két felnőtt kutyát már jóval nehezebb összeszoktatni.

2016. okt. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!