Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám reggel megkapta a...

A kutyám reggel megkapta a kezem kajálás közben, mi ilyenkor a megfelelő büntetés, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Nem sok időm volt büntetni mert munkába siettem azt csináltam, hogy megráztam a grabancát és leüvöltöttem a fejét.

Ekkor lelapult maga alá húzta a farkát és remegett, utána hogy kioldjam letettem elé egy falat kaját és csak engedélyre nyúlhatott hozzá, majd 1x megsimogattam mert mindezek ellenére egy borzasztóan érzékeny dög.



2016. okt. 20. 11:25
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

Nem feltetlen tiszta, de mikozben reggelizett te nyukaltal a kajas taljaban? Lehet veletlen volt, mert habzsolt.


Vagy ha lehet ird mar le reszletesebben, pontosan mi tortent, mert ez azert eleg helyzetfuggo.

2016. okt. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Hát ez nem volt túl jó...szerinted honnen tudja hogy most dicsérted vagy szidtad? Először halálra ijeszted elkezded rázni meg üvöltözöl aztán kaját adsz neki...gratulálok. Elég lett volna egy határozott "nem" vagy egy kisebb saller ha ennyire érzékeny.
2016. okt. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
4%
Ha a kutya eszik, nem kell hozzá vagy a kajájához nyúlni, mert természetes ösztöne, hogy megvédje a zsákmányát. Csak nagyon mulya kutyák engedik (heves farkcsóválás közben), hogy a gazda belenyúljon a táljukba (nekünk volt ilyen vizslánk).
2016. okt. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem kicsit túlzásba vitted bár én a saját kutyámból indulok ki. Általában ha olyat csinál amit nem szeretnék pl a szájába veszi a sálam hogy azzal játszon, mondom hogy "nem" vagy "hagyd" ha elengedi megdícsérem (általában így van)


Egyszer harapott rá a kezemre mert ha kötélhúzósat játszunk mindig az a darab kell neki ami az én kezemben van és a ruhával együtt a kezem is a szájában landolt. Kapásból adtam neki egy taslit (akkor az egyszer ütöttem meg). Jól elszégyellte magát. Utána nem sokkal dobáltam neki a rongyot, hogy tudja hogy nem a játék volt a baj hanem a kezem és meg is jegyezte. Azóta mindig óvatosan próbálja kivenni a kezemből a rongyot, úgyhogy legalább megtanulta. Ha látom hogy elszégyelli magát ha rászólok utána már sose büntetem. Ha megértette mi a baj akkor ugyanúgy viselkedek vele ahogy azelőtt.


Bár az tényleg kérdéses, hogy hogyan és miért kapta meg a kezed?

2016. okt. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem nagyjából jó volt. Családi kutya soha, semmilyen körülmények között ne mutasson agressziót a gazda felé, akkor sem, ha a gazda két kézzel turkál az éppen reggeliző kutya ételébe. Maga a büntetés jó volt, ha a kutya megértette mire kapta, és elérted vele, hogy ilyen többet ne forduljon meg a fejében.


Én is ilyenkor szoktam adni egy javítási lehetőséget a kutyának, ilyen esetben adok neki megint enni. Újra provokálom, ha megfelelően viselkedik, kioldom és rádicsérek. Ha pedig újra agressziót mutat, akkor az első büntetésnek úgy a tízszeresét adom.

2016. okt. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

Hát az én kutyám nem egy muja eb,de elég csak a tálja elé lépnem,elhátrál,és lefekszik.

Akármikor jöhet olyan dolog,ami miatt evéskor kell megzavarni,és az mégse poén,ha közben letépi a kezem. A büntetés szerintem jó volt így kb,de én is adtam volna neki javításra esélyt.

2016. okt. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

" Csak nagyon mulya kutyák engedik (heves farkcsóválás közben), hogy a gazda belenyúljon a táljukba"


Nem, kedves 3-as. Csak nagyon mulya gazdák engedik, hogy a kutya sajátjának tekintse a tálját, főleg, ami benne van. Én vagyok a falkavezér, én eszek elsőnek, és csak ha megengedem, akkor ehet a kutya. Sőt, ha kedvem támad a vackát is elfoglalhatom.

2016. okt. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nem gyerek ez, hogy következetesen következetlenül félreneveld
2016. okt. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!