Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 éves kutya szobatisztaságra...

1 éves kutya szobatisztaságra szoktatása?

Figyelt kérdés
Örökbe fogadtunk egy 1 éves szuka kutyust, ha nem vagyunk vele egy helyiségben bepisil. Van mellette egy másik kutyánk is, rá ez sosem volt jellemző. Az a gond, hogy akkor csinálja ha épp nem vagyunk ott, mondjuk elmegyek zuhanyozni stb, ha ott vagyunk sosem, így tiltani sem tudjuk. Van valami otletetek, mégis hogy lehet neki megtanítani? Kinti benti kutya amúgy, ha kinn csinál valamit "bulit csapunk". Jellemzően kinn intézi amugy, esténként van egy ilyen heppje, hogy bepisil. Előre is köszönöm a válaszokat!

2016. okt. 20. 16:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen múlttal fogadtátok örökbe, lehet, hogy lelki sérült szegényke és amikor hirtelen (megint) egyedül lesz, akkor rémületében bepisil.

Idővel, ha megerősödve érzi majd a státuszát és biztos lesz benne, hogy ő már "gazdis" akkor ezt magától elhagyja.

Addig is próbáljátok nagyon finoman a tudtára adni, hogy ez nektek nem tetszik.

A kutya nagyon intelligens, hangsúlyból is ért, nem kell vele ordítani, vagy megütni, még újságpapírtekerccsel sem, mert az visszavetheti.

Remélem hamarosan túl lesztek ezen, mert az 1 éves kutya még nagyon fiatal, meg fog szokni, csak idő kell hozzá.

Nekem volt olyan, hogy nálam született kutya másfél évesen is bepisilt, nagyon nehezen lett szobatiszta.

Papírtörlővel feltöröltük a pisijét, azt levittük az utcára (városban laktunk) és megmutattuk neki.

Ezt 2x, 3x eljátszottuk, ő megszagolgatta és szépen lassan leszokott a bepisilésről.

Idő kell hozzá, türelem és sok-sok szeretet.

2016. okt. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg szeparációs stressz, ahogy egyedül marad ideges lesz, attól pedig megnő az ürítési inger. Ez oldódni fog magától is, ha elkezd kötődni a helyhez és hozzátok, de akár szándékosan is kiprovokálhatjátok. Büntetni nem érdemes, maximum rászólás mehet és azonnal kivinni az udvarra, hogy ott végezze el a dolgát.


Vagy még a boxba szoktatás szokott működni, ha megszokja, hogy az a helye, ott van pihenés, akkor jobban elviseli a ti távolléteteket is és nem normál esetben is fog oda üríteni.

2016. okt. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kicsit félreértettetek, akkor van benn ha otthon vagyunk, amúgy vagy kinn az udvaron, vagy szobakennel. Tegyük fel férjem az egyik szobába, én a másikba, ő mászkál, és az előszobába egyszer csak pisi. Rászólnék én, ha hallanám, hogy mikor (fülelnek ezerrel), de nagyon csendben intézi. Éjszaka nem, legalábbis eddig. Most megpróbálom, hogy mászkálok utána.
2016. okt. 20. 20:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!