Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiányzik még most is?

Walk w1th mee kérdése:

Miért hiányzik még most is?

Figyelt kérdés
Nem tudom,valahányszor csak eszembe jut a németjuhászom,amit már öregsége miatt és betegsége miatt(hátsó fele lebénult) elkellett altassunk,még mindig csak a könny jön ki belőlem,és a fájdalom:) Ő velem nőtt fel,én pedig meg vele..pedig már 1 hónapja van,és van más kutya helyette egy Kangal de az már nem ugyan az,őt már nem vagyok képes úgy szeretni mint az elődjét...
2016. okt. 21. 00:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Persze hogy nem tudod ugyan úgy szeretni. Miért akarod helyettesíteni? Az új kutya soha sem a helyetesítésről szól. Biztosan nagyon hiányzik de e-miatt ne az új kutyával tolj ki.
2016. okt. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

Még várnod kellett volna az új kutyával. Nekem februárban halt meg a kutyám és totál kikészültem, teljesen összezuhantam sosem bírtam feldolgozni a halált(az is sokat nehezített ahogy láttam meghalni láttam ahogy elfogy az életereje, és hallottam ahogy az orvos lemond róla). A szüleim látták ezt és mondogatták hogy vegyünk új kutyát, de mondtam hogy még nem akarok fel akarom dolgozni hogy elvesztettem őt. Aztán eltelt pár hónap, feldolgoztam (persze nem teljesen, ma is nagyon fáj és ha rá gondolok sírok, de szerintem ez természetes egy még egy ideig) és inkább boldog vagyok hogy velem volt, nem szomorú hogy elment. Sokat adott az életemhez ő tette teljessé. Aztán lett egy új kutyám és imádom, ugyanúgy szeretem mint akkor őt sőt még jobban mert ő a jelen és vele kell foglalkoznom, az előző már csak a szívemben él, de ott örökké :) Nem fogom elfelejteni soha, nem akarom helyettesíteni az előzőt sosem lenne képes, de mégis kitölti azt az űrt amit maga mögött hagyott az előző legjobb barátom :(


Bocsi ha nyálas lett csak jött amit érzek, és teljesen megértelek 16/L

2016. okt. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit hogy előbb utóbb te is ezt fogod érezni szóval nyugi :) Az idő megold mindent, hiába nem hiszik el sokan. És ne elfelejteni próbáld az előzőt hanem a szívedbe zárni az emlékét és adj helyet az új kutyusnak is benne :D
2016. okt. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Masodik nagyon sajnalom :(

Nekem is a karjaim között halt meg:/ azt hittem ott helyben én is megyek utána..furcsamódon hogy igy vagyok,pedig fiú vagyok,lány után nem pityeregtem ,de a kutyám az még most is szivszoritó..,hát az új kutya az már aközben meg volt hogy még élt a németjuhász,mert tudtuk hogy mi vár rá..és hogy valahogy tanuljon tőle az új vagy ilyesmi,persze nem tolok ki vele,vele is pont úgy próbálok foglalkozni:)

2016. okt. 21. 00:37
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja értem. :( Én se sok dolgon sírok de akkor nagyon kifakadtam. Apukám mikor hazaért a munkából én sírva elé szaladtam hogy meghalt, apu meg elkezdett sírni, kérdezgette hogy komolyan? Láttam hogy próbálja visszatartani, aztán odament és megsimogatta hogy "szegény kiskutyám, mi lett veled" és kifakadt sírni. 45 éves mégis sírt és szerintem nem szégyen, sőt az lenne lassan ha nem sírna. És most hogy ezt így leírtam és felidéztem megint kikönnyeztem :'(
2016. okt. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem életem első kutyája több mint 3 éve ment a társa rá fél évre. Mai napig elsírom magam ha rájuk gondolok.
2016. okt. 21. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Meg tudom érteni! Még régen, amikor meghalt a kutyám, nagyon szomorú voltam. Majd beleőrültem a hiányába. 2 hónap után végre szereztünk egy másik kutyát egy ismerőstől. Megszerettem őt persze, de így is sokat gondoltam az elhunyt társamra. Szerintem ezt ő is megérezte, mert az előző kutya itt hagyta a szagát. Azt hiszem, egy kicsit magányosnak érezte magát kutyák nélkül, ezért megnyugtató volt számára az előző kutyámnak a takarója, mert érezte rajta a szagát.

Lehet, hogy ő nem olyan, mint a régi kutyám, de így is nagyon szeretem őt! :)

2016. okt. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet ugyanúgy szeretni és nem is kell, és 1 hónap alatt persze hogy nem múlik el a fájdalom. Én már egy éve vesztettem el az előző kutyám de még mindig hiányzik. Pedig nekünk is van új kutyánk és sokkal többet is foglalkozok vele mint az előzővel, betanítom minden félére és sokat játszok vele. (Imádom, de mégsem az elődje ezért írtam hogy ugyanúgy nem kell szeretned) De akkor is gyakran eszembe jut az öreg kutya, aki mindig odajött és addig bökdösött meg lökdöste a kezem amíg el nem kezdtem simogatni.


Szerintem túl gyorsan "helyettesítettétek". Hát a szüleid nem gyászolták meg? Mi fél év után vettünk csak új kutyát.

2016. okt. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Elárulom neked, lehet hogy két év múlva is majdnem ugyanígy fog hiányozni. De ezzel nincs baj. Az új kutyát meg nem is kell ugyanúgy szeretned, mert őt majd máshogy fogod szeretni. Eddig négy kutyánál tapasztaltam, mind másmilyenek, mindegyiket másért szeretjük. A régi kutya helye megmarad a szívedben, és az újnak is lesz helye benne. Ez így működik és így természetes.
2016. okt. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sajnálom! Tudod ezt nehéz neked elfogadni. Egy olyan kutya aki veled nőtt fel biztos nagyon hiányozhat neked. Én fél évvel ezelőtt egy macskámat vesztettem el. Szegény Manci 2 éves volt, de mégis a szívemhez nőtt. Sebesülten ért haza és sajnos 1 hétig szenvedett. Aztán egyik reggel már nem kelt fel.Annyira fájt hogy elvesztettem hogy hetekig folyamatosan sírtam. Hát igen... Na mindegy de szerintem várhattál volna még másik kutyussal. Még friss a sebed ezért nehéz ezt elfogadnod. És azért nem annyira rajongsz a másik kutyusért. Ne folyts vissza a sírást. Szívedben örökké élni fog az emléke:) remélem segítettem:)
2016. okt. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!