Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Győzzem meg aput mégegy...

Győzzem meg aput mégegy kutyáról így vagy inkább várjak? 20/L

Figyelt kérdés

Tenyésztők vagyunk (nem, nem szaporítók - törzskönyv, kiállítások, szűrések, stb) és van most nálunk egy alom, ahonnan meg akarunk tartani az anyakutya mellé egy kis szukát (nem régen ment el szegény pajtása), aki gyönyörű és akivel lehet folytatni a vérvonalat is, azonban én beleszerettem az egyik tesójába. Tündéri, okos, gyönyörű kis szuka kölyök, első pillantásra szerelem... Most 6 hetesek, úgy látszik már csak neki nincs gazdija, és nagyon szeretném ha megtartanánk. De édesapám nem akar még egy kutyát, stb (ő lenne a harmadik), viszont látom rajta, hogy hajlana a dolog felé, nem tiltakozik olyan nagyon, szóval meg tudnám szerintem győzni.

A gondok csak ott vannak, hogy 20 éves vagyok, 1-2 éven belül össze szeretnék költözni a barátommal és akkor szeretném vinni a kutyust is velünk. De nem lenne neki rossz, hogyha elszakítanám a tesójától meg az anyjától? Nem viselné meg, hogy pl 1-2 évig velük élt és utána én elviszem? Nem lenne önzőség?

Várjak még a kutyával vagy tartsam meg a picit?


2016. okt. 22. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan megtarthatod, mond, hogy Ő a te kutyád lenne foglalkozol vele, gondozod és a jövőben költözik veled. Nem lenne önzőség a kutya alkalmazkodik. Csináld úgy, hogy hozzád jobban kötődjön, mint a többi kutyához. (meg gondolom attól, hogy elköltözöl a jövőben haza is fogsz járni, szóval nem végleg szakítanád el a pajtásaitól:)) Milyen fajta egyébként? (csak kíváncsiság)
2016. okt. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
nem
2016. okt. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Nyugodtan, ugyis hozzad fog kotodni elsosorban.
2016. okt. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem , nem lesz neki rossz. Eleve az lenne a jó, ha elsősorban hozzád kötődne, nem a többi kutyához. A lényeg, hogy a gazdival legyen.
2016. okt. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban viszed majd magaddal,akkor szerintem próbáld meggyőzni,gondolom dolgozol már van kereseted fizesd te a dolgokat oltás,kaja stb.

De jól gondold meg.


Semmi baja nem lesz,hogy elszakítod,gondolom utána jársz majd haza akkor meg viheted magaddal,netán nyaralni mentek apudék tudnak rá vigyázni stb.


Nálunk van egy 14,5 éves és egy 5 éves kutyus, az 5 éves az időssel nőtt fel ugye,viszont 1-2 éven belül én is költözök albérletben,most hogy addigra élni fog e az én kis nyuggerem vagy már nem,azt nem tudom. De ha igen,akkor 6-7 évnyi együtt lét után szakítjuk el őket egymástól. Viszont mi már arra is gondoltunk ugye,hogy a kis öregem valószínű lassacskán itt hagy minket :( akkor meg a fiatalnak végképpen bele kell törődnie.

Kutyák szerencsére eléggé alkalmazkodóak,hamar megszokják az új környezetet.Szóval nálatok sem lehet gond.

2016. okt. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!