Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskó vagy vizsla? Melyiket...

Törpilla1987 kérdése:

Tacskó vagy vizsla? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a tacskókat és vizslákat, de nem tudom, hogy ha lehetne kutyám, melyiküket választanám. A felelősségteljes kutyatartáshoz a kiadások is hozzájárulnak, ezért az sem mindegy, melyik tartása mennyibe kerülne. Tudom, hogy a vizslának nagyobb a mozgásigénye, sokat kell vele sétálni, foglalkozni. De mintha barátságosabb jellem lenne, mint a tacskó. Nem? Melyikük a lágyabb szívű, családbarát kutya?

2016. okt. 25. 13:56
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Kinti, benti kutya lenne. Tudom, sokan most meg fognak kövezni, hisz a vizsla és a tacskó szobakutya... Kanapékutya. De sajnos, nem csak rajtam múlik, hol van a kutyus. Én egyébként azt tudnám megengedni, hogy mondjuk bejöhessen egy előszobába, vagy kazánházba, esetleg nappaliba. Ágyba, hálószobába azért nem.

Nagyon sok menhelyes oldalt követek, és sokszor gondoltam örökbefogadásra. De ott csak benti tartással lehet örökbe fogadni. Gondoltam még arra is, hogy lehet, ha nem redukálom le ennyire 2 fajtára, akkor másikba is beleszerethetek. Hisz annyi édes pofa van, akinek gazdi kell. :)

2016. okt. 28. 10:56
 12/14 anonim ***** válasza:

Nálunk kinti-benti kutya a mudi :) nem hasonlít egyik általad kedvelt fajtához sem, viszont elég bundás, hogy kint ne fázzon. Hetente 1x érdemes kifésülni-a kozmetikai igénye ennyi. Okos, bájos, ragaszkodó :)

Sokaknak nem tetszik a külseje, de nagyon édes egyéniségek. Viszonylag sok mozgást igényel, de közel sem annyit, mint egy vizsla.

Érdemes szétnézni a menhelyeken is, mert lehet, hogy ott találsz rá álmaid kutyájára.

Ha gondolod, nézd meg a Csutkarozi menedékét a Facebookon! Van náluk egy csomó tüneményes kölyök. Messze van tőled, de sokan tudnak a szállításban is segíteni.

2016. okt. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
A Csutkaroziról még nem hallottam. Köszönöm, hogy ajánlottad. :)
2016. okt. 28. 21:31
 14/14 anonim ***** válasza:
Második voltam, én csak a saját tapasztalataimat írtam le, azért nem kellett volna lepontozni.
2016. okt. 29. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!