Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutyákat lehet oltani...

Kölyök kutyákat lehet oltani herpesz ellen?

Figyelt kérdés

Mostanában olvastam a kutyák herpesz vírusáról, de nem egészen értem a cikkeket. Ha pl. van egy kutyám aki herpesz vírus hordozó, akkor ha szereznék még egy kutyát őt be lehetne oltani úgy hogy ne váljon hordozóvá, és ne betegedjen meg a másiktól? Mert mindenhol csak arról ír hogy a vemhes szukát be lehet oltani úgy hogy a kicsik ne legyenek hordozók.

Azt is olvastam hogy ha a nem vemhes állatok megfertőződnek a szervezetük ellenanyagot termel és a kicsik nem lesznek betegek. Most akkor ez hogy is van?


2016. okt. 26. 12:27
 1/3 anonim ***** válasza:

A fertőzés hatására a kifejlett egyedek szervezet ellenanyagot termel, amelyek a későbbi vemhesség során a méhlepényen át bejutnak a magzatok szervezetébe, illetve a kolosztrummal az újszülöttekébe is. Ezért az a tapasztalat, hogy a tenyészetben élő összes kutya lehet vírushordozó, az újszülöttek mégsem betegszenek meg. Ha CHV -fertőzés veszélye felmerül- például ha új kutya érkezik a tenyészetbe- akkor oltást kell beadni minden állatnak a tenyészetből. Az első oltás beadásának optimális időpontja az ivarzás vagy a fedezés utáni 7-10 napra esik. Az oltás megismétlése a várható ellés előtt 1-2 héttel szükséges.


Csak a tenyészteni kívánt nőstényeket kell oltatni, akik nem hordozók (a hordozók termelnek ellenanyagot - természetes aktív védekezés- és az utódokba is átjut) hímeket sem kell szerintem, de érdemes lenne egy orvost is megkérdezni, hogy ő mit tesz ilyen esetben. És persze csak a már fedeztetett nőstényeket kell oltani :D

2016. okt. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi, én is ezt olvastam de akkor (lehet hogy értelmezési problémáim vannak) ha egy kutya már régóta hordozó akkor a kölykei nem lesznek betegek?


És mi a helyzet akkor ha mondjuk tudom hogy az én kutyám hordozó, és akarok még egyet de nem akarom hogy elkapja?

2016. okt. 26. 15:26
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha hordozó, akkor védett, ha elkapta mástól, akkor vemhesség esetén kell oltanod.


Tehát ha hordozó a kutyád, és az új nem, ergo elkapta, akkor miután befedeztetted kell kapnia szurit, amúgy meg nem :)

2016. okt. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!