Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legnagyobb méretű...

Melyik a legnagyobb méretű kutyafajta? Rövid és hosszú szőrűek is érdekelnének.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 26. 22:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
A legtekintélyesebb méretekkel megáldott, vagyis a legnehezebb a tibeti masztiff. Ez a tekintélyt parancsoló, monumentális jószág átlagosan 80-90 kg, marmagassága átlagosan 65 cm. Bár csak második a sorban a következő nagyság az ír farkaskutya "csupán" 60 kg, de 80 cm-es marmagasságával termetre ő a legnagyobb kutyafajta. Őt követik sorban a kaukázusi juhászkutya, a német dog és a bernáthegyi lejjebb csúsztak a rangsorban csekély 70-80 kg-os testtömegükkel.
2010. ápr. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Akiteki ***** válasza:
80%
Marmagasságra (abban mérik a kutyákat általában) még mindig az ír farkaskutya. Súlyra nem tudom.
2010. ápr. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
és a kangal?
2010. ápr. 26. 23:00
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

A világ legmagasabb kutyája egy német dog

[link]

2010. ápr. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Akiteki ***** válasza:

Photoshop rásegítéssel. :))

Standard szerint írtam.

2010. ápr. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
" A legmagasabb kutyafajták a német dog és az ír farkaskutya, mindkettő elérheti a 90 cm-es marmagasságot. A valaha mért legmagasabb dog 1984-ben bekövetkezett halála előtt 105,4 cm volt."
2010. ápr. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A legmagasabb rövidszőrű a német dog,

a leg magasabb drótszőrű az ír farkas és a skót szarvasagár,

a leg magasabb hosszú szőrű az afgán agár,

a leg magasabb göndör szőrű pedig a barzoi.

A nehéz kutyák pedig nem az én asztalom, azt válaszolja meg az aki azokban érdekelt:)

2010. ápr. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A kangal is a legnagyobbak koze tartozik. En ha jol emlekszem, mikor elpusztult a vilagcsucs tarto, akkor egy Nemet dog es egy Kangal palyaztak a helyere. De a Nemet Dog gyozott
2010. ápr. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
én valami olyan kutyát szeretnék, ami nem annyira karcsú mint az agarak. a német dog egyre jobban tetszik, de az is kicsit vékonyka. eddig a kangal ami nagyon bejön:) az ír farkaskutyát is néztem, de annak a pofija nem tetszik annyira. a moszkvai őrkutya is egész nagy, mármint nem csak magas, hanem tényleg nagy:)
2010. ápr. 27. 14:51
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha nem a legnagyobbak de elég nagy kutyák: újfundlandi, ír farkaskutya, hovawart, leonbergi
2010. ápr. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!