Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak vele?

Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Mamáméknál van egy kus bischon kan, nincs kiivartalanítva, meg nagyon megnevelve se. Nagyon el van kényeztetve. :/ minden minden évszakban általában 1hetet(van amikor csak pár napot) ott vagyok mamáméknál az én kutyámmal, keverék, szuka, ivartalanított, nagyon okos. :) és a kan kutya mindig a "hátán van". Ezt az én kutyám nagyon utálja. De az a kutya mást se csinál csak mindig valamit "megmászik" vagy az én kutyámat(ezt nagyon utálom, és a kutyám is,rászólok, de nem nagyon használ) vagy az én lábamat(szintén rászólok de semmi) vagy a plüssmaciját, a takarót, a mamámék lábát, és ők hagyják neki. :/ mit csináljak vele, h legaláb engem és a kutymat békénhagyja? Az nem megdás, h nem viszem a kutyámat, mert nagyon összevagyunk nőve, és kialakult a megszokott napirendünk, ha nem vagyok vele több napig, akkor nem eszik, csak fekszik. :( meg nekem is nagyon rossz. :( meg ugye minden nap gyakirlunk, kimegyünk a parkba apportírozni, engedelmességizni, sétálni, meg ilyenek. :)
2016. okt. 27. 11:50
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Amúgy több gond is van azzal a kutyával, de azt megoldottam. Pl.:belezabál az én kutyám vacsorájába, de már máshol kap az én kutyám, az éjszaka kellős közepén felkezt, csukott ajtónál alszom.
2016. okt. 27. 11:58
 2/11 anonim ***** válasza:
Sajnos ezt a problémát a kutya gazdái tudnák megoldani, de úgy tűnik őket egyáltalán nem érdekli. A dominancia jele, hogy mindent meg akar hágni, erről is a nagyszüleidnek kellene leszoktatni, mivel most a kutya a falkavezér a családban, ezért csinálja. Meg persze ivartalanítani se ártana. Beszélni kéne velük erről, hogy ez így a kutyának se jó élet, meg nem hiszem hogy nekik jó egy ilyen kutyával együtt élni.
2016. okt. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Már próbáltam velük beszélni. Az volt rá a válasz, h "könnyen mondod, mert neked ilyen okos kutyád van"... Hiába magyarázom el nekik, hogy 4éve velem van a kutyám, össze vagyunk nőve, és kialakult egy napirendünk, és minden nap, ha esik ha fúj foglalkozok a kutyával. Ha rossz idő van, akkor csak egy kicsit sétálunk, és bent házban gyakorlunk, ha jó idő van, akkir sétálunk, apportirozunk, engedelmrsségizünk, meg van a napirendünk. Mindig csak ennyit mondanak a kutyának: "látod, kegyél te is olyan okos mint Zoe(én kutyám)." és nem fogják fel, hogy ez keméby munka, és mindennapos figlalkozás eredményr
2016. okt. 27. 12:13
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem elég a "rászólok".

Amikor rajtad ugrál, úgy istenesen lökd el magadtól. Ha kell többször is. vagy amikor ugrani akar, emeld kissé fel a lábfejedet és csak ütközzön bele párszor, idővel abbahagyja az ugrálást. Persze, egy erős NEM is kell hozzá minden alkalommal.

Ugyanezt akkor is , amikor a kutyádon ugrál.

ha van némi esze a kiskutyának, meg fogja tanulni, veled nem teheti meg.

2016. okt. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ezt szoktam csinálni vele. 3-4nap után rá is jön, de mire legközelebb megyünk megint kezdhetem előröl. Mindig csodálkoznak, amikor elmegyünk sétálni, őket húzza, oda adkák nekem, határozott "NEM" és megrántom picit a pórázt, 2-3szor megcsinálom, szépen sétál, megdícsérem. De ők nem tudják kezelni. :(
2016. okt. 27. 12:19
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Mi az, hogy "okos kutya"?! Nagyon primitívek, az ilyennek minek kutya?!

Minden eb eszméletlenül intelligens, csak a gazdán múlik minden, ugyan olyan törődést igényelnek, mint a gyermekek, ez a minimum. Nevelni kell, de nem veréssel, a neveléshez odafigyelés, következetesség, ész, intelligencia, türelem kell. Jutalomfalatokkal, törődéssel csodákat lehet elérni!

Nem ennek a szerencsétlen kutyának a hibája, hogy ilyen barmokhoz került, akik ráadásul azzal kínozzák, hogy nem ivartalanítják, ami sok helyen ingyenes is! Ez azért kínzás valahol!

Szólj vagy kérj tanácsot állatvédő szervezetektől, vannak kutyás klubbok a facebook-on, ott vannak kutyával foglalkozó, írj nekik szerintem!

Szegény kutya, hová került...:(

2016. okt. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A mamádék nemigen fogják a te elképzelésed szerint nevelni a kutyát. Amikor ott vagy, így kénytelen vagy emlékeztetni a tanultakra. Túl ritkán vagy ott, ezért próbálkozik mindig a kiskutya.

Ezt bizony le kell nyelned.

2016. okt. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
vigyék kutyaiskolába.
2016. okt. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A kutya iskola szeritük hülyeség. Jövőhéten megyek megint Zoe-val. Megpróbálok megint beszélni velük. :/ rossz nézni szegény kutyát. Ráadásul én kutyakiképzéssel és kutyaetológiával szeretnék foglalkozni. :) meg van Ceaser Millan összes könyve, meg Csányi Vilmosé is.:) és a saját kutyámat következeten is neveltem, és mint írtam, rengeteget foglalkozik vele, és kialakult a saját életritmusunk. :)
2016. okt. 27. 12:39
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos semmit nem tudsz tenni, azonkívül, hogy amikor ott vagy, nem hagyod hogy téged és a kutyádat inzultáljon.

Mondd meg nekik, hogy azért van ilyen okos kutyád, mert jártál vele kutyaiskolába, ahol TE megtanultad, hogyan neveld, hogy ilyen okos legyen. Mondd el, hogy egy kutya sem születik szófogadónak, a gazdán múlik, hogy meg tudja-e tanítani. Hátha egyszer célt érsz... Bár nem hiszem.

2016. okt. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!