Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Második kutya? Várjunk vele...

Második kutya? Várjunk vele amíg a mostani (10 hetes) megnő, kijárja a kutyasulit, vagy vágjunk bele most?

Figyelt kérdés
2016. okt. 26. 16:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha az segít elmondom a személyes tapasztalatomat :)

A mi két kutyánk között 7 hónap van.

Mire a nagyobbik leszokott arról, hogy mindent megrágott, ami szem előtt maradt, addigra jött a kicsi és kezdődött újra minden.

Amikor jött a kicsi, napokig egy percre sem mertem levenni a szememet róluk, mert a nagy eleinte nem volt elragadtatva az ötlettől, hogy már nincs egyedül.

A nagy külön sulis csoportba járt, mert Ő már iskolás volt, amikor a pici még ovis.

A korkülönbségég előnye:

Mi viszonylag kezdő kutyásként néhány hibát elkövettünk a nagynál. Ezeket a kicsinél igyekeztünk másképp csinálni.

Ami miatt két kutyánk lett: eleinte azt mondtam, hogy elég ez az egy kutya, aztán fél év múlva olyan erős volt bennem az érzés, hogy szeretnék még egy kutyát, hogy megingathatatlan voltam :)

Azóta sem bántuk meg a döntésünket.

A két kutya elválaszthatatlanok. Még sétálni sem szeretnek egymás nélkül.

Szóval szerintem hallgassatok a megérzéseitekre! Ha egy cseppnyi kétely van bennetek a második kutyát illetően, akkor várjatok még. Viszont ha szeretnétek, akkor vágjatok bele!

2016. okt. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem mindig 2-3 kutyám volt, csak 5-6 év különbséggel.. most kaptam egy csöppséget, de szeretnék mellé egy "kitesót", csak félek, hogy korai lenne, és nem tudnék a két babával úgy ovizni meg suliba járni, itthon tanítgatni, hogy az a kutyusok kárára menne, azt pedig nem akarom :)
2016. okt. 26. 17:13
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

nekünk a 2 beagle-nk között 2 hét volt. Igaz nem jártunk velük kutyaoviba/suliba (ez 13 éve volt). Jól nevelt kutyák lettek és emellett elválaszthatatlanok. Ahogy érzitek. Van rá kapacitásotok vagy nincs.

Februárban halt meg az egyik beaglenk és a másik mellé szerettünk volna egy társat és nyáron már jött is egy kis németjuhász (vele szorgosan járunk oviba és agilityre is)


Neked milyen kutyád van és milyen lenne a második?

2016. okt. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Havannai pincs a mostani, és egy westie-t szeretnék mellé
2016. okt. 26. 18:31
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha már most tudod, hogy nem tudnál mindkettővel eleget foglalkozni, egyénileg is, akkor érdemesebb lenne megvárni, míg az első kutyus felnő.
2016. okt. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Te vagy az akinek az anyósa mindenbe beleszól?
2016. okt. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha bizonytalan vagy akkor inkább várj.


Illetve fontos,hogy csak te lennél egyedül a két kutyára vagy többen pl tesó,párod. Akkor tanításnál,kutyasulinál,sétáknál nem lenne galiba. De két kölyök egy emberre szerintem macerás.


Egyedül két kölyök kutyát én biztos nem vállalnék be! :D

2016. okt. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem én vagyok!! :D


És szerintetek egyszerre két kutyát tudnék vinni az oviba? :D

2016. okt. 26. 21:20
 9/9 anonim ***** válasza:
hááát nem tudom, szerintem nem érdemes. Mi most járunk 6 és fél hónpos anémetjuhászom, (12 hetes kora óta járunk) én tuti nem vállalnék be 2 kutyát egyedül egyszerre az oviban. A behívást se lenne könnyű egyszerre kettőnek tanítani, a pórázos sétálos feladatok se könnyen kivitelezhetőek 2 kutyával (szerintem).
2016. okt. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!