Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyanak lehet porcogot adni?

Kiskutyanak lehet porcogot adni?

Figyelt kérdés

Yorkirol van szo, mar ha ez fontos. Hallottam, hogy csontot nem ajanlatos adni a kutyaknak, legalabbis a kicsmeretueknek, mert szorulast is okozhat, esetleg ha szalkasan torik akkor kilyukaszthatja a gyomrat vagy belet.

Mi a helyzet a porccal? Szoktam csrkecombot sutni es eddig mindig en ropogtattam el a porcot rola, de ha lehet kutyanak is adni, akkor megkapja o.


2010. ápr. 27. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
25%

Táplálkozás szempontjából nem sok szüksége van rá, arra sokkal jobb porcerősítő tabletták vannak. Az élmény miatt, illetve fogerősítés képpen én inkább jó nagy csontot adnék neki, ami mondjuk sertés-csont - mondjuk húslevesből kimaradt - mert azzal remekül tudja edzeni a fogait, nincsenek benne letörő darabok, íze megvan, amikor pedig megunja, kidobnám.

Nekem nagyobb testű kutyáim vannak, de én így csinálnám.

:Tenyésztő

2010. ápr. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan odaadhatod neki. Sőt, kell is és magam részéről jobban is preferálom a minél természetesebb tápanyag forrásokat, mint a mesterségesen előállított porokat, tablettákat. Szerintem van tápértéke (pl. kalcium), nyilván nem teljes értékű táplálék önmagában a porc, de nagyszerű kiegészítés. Én is oda szoktam adni nekik mindig, az egyik kutyám yorki keverék. :)
2010. ápr. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az enyém törpeuszkár és imádja!:)
2010. ápr. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem ezzel akarom taplalni, nem is porcerosites miatt gondoltam, csak egyszeruen azert, mert gondolom, kutyaszemszogbol finomsag, szoval ha nem lesz tole semmi baja, akkor hadd elvezkedjen rajta :)

Amugy, ha azt mondod (elso), hogy nem lesz a nagy csonttol se baja, akkor azt is kaphat majd.

2010. ápr. 27. 12:07
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Sertés / marha csontokat nyugodtan kaphat időnként! Ez edzi a fogakat, visz be valamennyi kalciumot is, leköti a figyelmét, tisztítja a fogakat.
2010. ápr. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, adhatsz neki, jót tesz neki. "Porcot porccal erősítünk". :) A porcnak magas a kollagén tartalma, ami a kutya egészséges fejlődéséhez hozzájárul.
2010. ápr. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!