Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a farokkurtí...

Mi a véleményetek a farokkurtításról magyar vizsla esetében?

Figyelt kérdés
2016. okt. 30. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Vadászik a kutya? Okoz bármilyen egészségi veszélyt számára a csonkolatlan farok (pl. lakásban él és beveri a bútorok szélébe, amikor csóvál, és ettől kisebesedik - hallottam már ilyenről)?

Ha mindkét kérdésre nem a válasz, akkor semmi indokát nem látom a farokkurtításnak. Ha még újszülött kölykökről van szó, akkor pedig azt mondanám, ugyan elvileg nem tilos, de a standard a hosszú farkat írja elő, ergo megint csak nem látom értelmét.

2016. okt. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Nekünk eddig két aktívan vadászó vizslánk volt, egyiknek sem volt megkurtítva a farka, és soha semmi bajuk nem volt. Mindkettő jó másfél évtizedig dolgozott, mindenféle időjárásban és mindenféle terepen. Szóval sok értelmét nem látom én sem, nincs gyakorlati jelentősége, és a harmadiknak sem fogjuk kurtíttatni a farkát.
2016. okt. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
Megkérdezhetem mi az oka hogy farokkurtítást akarsz nála?
2016. okt. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%

Röviden? Annak kurtítanám meg a farkát, aki ezt megtenné a kutyájával.

A gyerek lábát se vágom le kétnapos csecsemő korában, csak hogy később ne törje el véletlenül biciklizés vagy rohangálás közben.

2016. okt. 31. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes. Nem egy vizslát láttam, amelyiknek felnőttként kellett levágni a farkát, mert a heves csóválás közben nekiverte valaminek, így eltört, vagy csak állandóan sebes, gyulladt volt, nem tudott begyógyulni. És felnőttként sokkal megterhelőbb, komolyabb, fájdalmasabb ez a műtét, mint egy 3-4 napos kölyök esetében.
2016. okt. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
Attól hogy volt fene tudja hány jószágra egy ilyen eset, még nem kell minden kutyát megcsonkítani. Nálunk meg a nagybátyámnak üszkösödni kezdett a lába (nagyon rossz a keringése). Akkor most vágassuk le a három hónapos keresztfiam lábát, mert felnőttként majd nehezebben viseli az amputációt? Ugyanaz a logika.
2016. okt. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%
Teljesen fölösleges.
2016. okt. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vágott farkú vizslám van. Nem az egészet vágták, csak a végéből csíptek le egy picit, amikor még baba volt. Sokkal jobb így! Nincs kisebesedve a vége, nem vérzik. A korábbi kutyáinknak ez mindig előfordult, sose gyógyult meg rendesen.
2016. okt. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!