Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Schipperke, Australian cattle...

Schipperke, Australian cattle dog. Mit tudtok róluk?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kutyát, akivel bemutatózni szeretnék elsősorban. Szülinapi bulikra mennénk meg hasonló helyekre, szóval fontos lenne, hogy szeresse a gyerekeket, bízni lehessen abban, hogy normális körülmények között örömmel fogadja a közeledésüket (persze nyilván felügyelettel és nem engedem, hogy a gyerek kellemetlenséget okozzon neki) . Emellett terelni és/vagy mentőkutyázni szeretnénk. Nagyon tetszik a schipperke, tudom, hogy könnyen tanítható, motiválható és a kis termete is előny. Ugyanakkor nem tudom, mennyire alkalmas munkakutyának? Elég kitartó-e pl egy mentésnél? Milyen a gyerekekhez való viszonya? Mennyire nehezen beszerezhető és milyen áron van kb egy ilyen kutya?

A másik a cattle dog, ami nagyon tetszik. Előnye, hogy kiváló munkakutya, nagy melegben is képes dolgozni (olyan helyen élek, ahol ez nagy előny). Ugyanakkor szinte semmilyen konkrét leírást nem találtam róla, csak általánosságokat. Van valaki, aki közelebbi kapcsolatba került a fajtával és egy kicsit tudna "bennfentes infókat" a jelleméről? Mennyire vált el a küllem- és a munkavonal? Mennyire elérhető Európában? Volt már mudim, munkavonalú német juhászom, dolgoztam malikkal és holland juhászokkal. Ezek közül melyikre hasonlít leginkább a jelleme? Csak hogy legyen mihez viszonyítani.

Kicsit arról, hogy mit is tervezek velük, mert tudom, hogy ezen fog mindenki fennakadni. Szóval ebben az országban, ahol élek, nagy keletje van a bemutatós kutyáknak, akik tudnak egy csomó trükköt és el lehet hívni különböző rendezvényekre szerepelni. Szóval igen, ez egy üzleti vállalkozás is lenne, attól függetlenül, hogy a kutya emellett társ is lenne, aki nem kerül az utcára, ha nem válik be.


2016. okt. 31. 08:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is döntsd el, hogy mentő kutya vagy szulinapi kutya...

A kettőt együtt nem lehet azt most megmondom. A képzés, a kutyához való viszony teljesen más!

Én a schipperkére szavazok.

2016. okt. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne tevesszen meg a Schippi merete, igen komoly munkakutya. Schippi, amig melo van ott van veled 110%-ban es szinte barmire megtanithato es bevetheto munkakutya. A nem csaladhoz tartozo gyerekkel valo viszonya viszont kerdeses, alapvetoen bizalmatlan, nem agressziv vagy ilyesmi, de nem is az a nyuzni valo fajta. Viszont nagyon jofej kutya, nagyon sokszinu, es teljes odaadast varhatsz a csalad fele.


Az ara olyan 750-1000 euro korul van. Neha lehet olcsobban is kapni, javaslom az [link] -en korbenezni.


A cattledogrol nincs tapasztalatom, de beszeltem anno tenyesztokkel, mivel a beszelgetes alatt kiderult en eleg munkat (ertsd szo szerint) nem tudok biztositani neki ezert ervekkel meggyozott, hogy inkabb nezzek masfele. Ebbol kiindulva az meg durvabb munkakutya.


Ott az atlag ar 800 euro korul mozog.

2016. okt. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
mi most mentettünk egy cattle dogot 2 méteres láncról, gazdát keresünk neki...
2017. dec. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!