Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A babeziozisba szenvedo...

A babeziozisba szenvedo kutyanak mennyi az eselye a tulelesre?

Figyelt kérdés
Tegnap volt pontosan egy hete, hogy bichon havanesemmel anyukamek az erdo kozelebe mentek setalni. Ok es aztan en is atneztem, talaltunk is benne ket kullancsot, de rogton ki is vettuk. Ma hivtak otthonrol, hogy a elvittek allatorvoshoz, mivel borzasztoan rosszul nezett ki, tegnap csak levert volt es nem volt etvagya, viszont ma reggel mar hanyt es ment a hasa is, vmint a vizelete is sotet barnas volt. Kapott injekciot es tablettat, allitolag kicsit jobban is lett de tovabbra is meg vannak a tunetek(bar laza nincs). Mar a cukros vizet olvastam ,fogjuk is neki adni, de nagyon feltem. Kistestu kutya, ki tudja mennyire eros a szervezete. Szerintetek tuleli, ugye nem halnak bele nagy reszben a kutyak? Nyugtassatok meg.
2016. okt. 31. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez attól is függ, mennyire gyorsan kerül orvoshoz. Amikor már a vizelete véres, az nem jó. Ettől függetlenül túlélheti. Kövessétek az állatorvos utasításait.
2016. okt. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Holnap megy vissza az allatorvoshoz. De nagyon gyorsan tortent mindez. Este meg semmi, ma reggel meg mar...
2016. okt. 31. 13:13
 3/5 anonim ***** válasza:
A babézia sajnos ilyen betegség - nagyon gyors lefolyású, és gyakran tud halálos is lenni, de ha időben elkapják és megkapja a megfelelő kezelést akkor jó eséllyel gyógyul meg. Én ajánlom, hogy használjatok pl Bravecto tablettát majd, ha már minden rendben lesz. Szorítok!
2016. okt. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A babezia ilyen sajnos,ahogy az előzőek írták. Ha időben kapja az Imizolt akkor jó esélye van megúszni, de ez kutyától, állapottól is függ. Nagyon fontos a megelőzés, mert nem lesz védett utána sem, bármikor elkaphatja újra, ezért védekezzetek a kullancs ellen mindennel (nyakörv plusz spot-on plusz ultrahangos riasztó plusz bravecto tabletta ). Jobbulást!
2016. okt. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Cukros vizet ne adjatok!

A kutyánál nem az számít, mekkora testű, hanem az, milyen erős az immunrendszere.

Az a lényeg, igyon vizet eleget. Ha még hányás, hasmenés lesz, akkor vissza kell vinni az orvoshoz, hogy kapjon infúziót.

2016. okt. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!