Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám fél a kulcsoktól....

A kutyám fél a kulcsoktól. Hogyan szoktassam hozzá?

Figyelt kérdés
Felnőtt, kiegyensúlyozott kutya, de valamiért a kulcsoktól retteg. Múltkor leejtettem a kulcsomat a liftben és halálra rémült. De más szituációban is fél tőle pl ha a kezemben van.

2016. okt. 31. 14:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Biztos a hangjától fél. Túl irritáló a számára.

Én mindig úgy szoktam, hogy ha a kutyám valamitől fél, akkor lassan megmutatom neki, elmagyarázom, hogy mire való, hogy nem kell tőle félni. Általában hamar megérti, és túllép a félelmén, de persze akadnak olyanok, amiket hiába magyaráz el az ember, továbbra is félni fognak tőlük.

2016. okt. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Legyen jó éhes a kutya, rakd le elé a vacsoráját és mikor kezdi enni, finoman rázd meg a kulcsot. Akár először messzebb a kutyától. Ha nyugosan eszik tovább, dicsérgesd és kicsit növelhesz a hanghatáson. Ha megakad, megijed, állj meg, bíztasd, hogy egyen, majd még óvatosabban csörgesd a kulcsolat. Pár etetés alatt el kellene jutni odáig, hogy már a füle mellett is rázhatod teljes erőből a kulcscsomót, figyelmen kívül hagyja.

Majd ugyan ez, csak leejted a kulsokat, először messzebb, a földhöz közel tartva. Majd fokozatosan egyre magasabbról, egyre közelebb a kutyához. Ha megijed, visszalépsz. Majd ha otthon már nincs gond, utcán, liftben is csináld, jó ideig összekötve egy marék kajával.

2016. nov. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!