Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barátomnak van egy 15 éves...

Barátomnak van egy 15 éves vagy picit idősebb (menhelyi ezért nem tudjuk pontosan) kistestű keverék kutyája. Miért pisil be újonnan? Mert már öreg?

Figyelt kérdés
Mostanában előfordult, hogy bepisilt a lakásba az eddig szobatiszta kutya. Rendszeresen le van sétáltatva és eddig nem is volt ilyen gond. Ha két séta között kellett is neki pisilni/kakilni, akkor jelezte. Mikor viszont bepisilt nem is jelzett, csak bepisilt. Egyszer még pár lépést ment is, mintha nem vette volna észre, hogy pisil vagy valami ilyesmi. Miért van ez?

2016. okt. 31. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagy felfázott, vagy más baja van. Ki kell vizsgáltatni dokival, hátha lehet gyógyszerrel kezelni.
2016. okt. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az örgedés előhozhat ilyet. Ne szidjátok le, ezt nem rosszaságból teszi. Vizsgáltassátok ki, hogy áll-e valami kezelhető probléma a hátterében. Lehet, hogy sajnos idegi eredetű vagy a záróizmok gyengülése okozza, de lehet hormonális betegség jele is, vagy ahogy előttem írták, húgyúti fertőzés.
2016. okt. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nem felfázás, akkor ez már az öregség miatt jött ki rajta. Ennyi idős kutyáknál, macskáknál simán előjöhet ez ebben a korban sajnos. Nem tudják visszatartani, hiába vannak sétáltatva.
2016. okt. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

14 éves( februárban lesz 15) a kutyusom,már 2 éve nem szobatiszta. Volt kivizsgáláson,egészségügyi baja nincs. Egyszerűen ő felvette azt a szokást,hogy sokat iszik így sokat pisil. Nem cukros,mert arra is nézték szóval 2 éve már takarítással telik a reggelünk a délutánunk,esténk. Le van víve rendszeresen ő is. De hiába vagyunk lent 1 órát, felmegyünk és fél óra múlva már áll a tócsa a konyhába.


Sajnos az öreg ebeknél előfordul,hogy már nem szobatiszták. Én serényen takarítok,örülök,hogy még velem van. Sosem szidom meg. "szerencsére" mindig a konyha kőre megy így onnan mindig csak fel kell mosni.

Persze 2 naponta domestos-t szét locsoljuk az egész konyhába és hagyjuk állni,mert akaratlanul is pisi szag lesz,felmosó vizet naponta cseréljük,de hát ez van. Domestos locsolás után megint nem érezni a pisi szagot pár napig.


Már annyira rutinná vált ez,hogy ha ő nem lesz már az lesz fura,hogy nem kell takarítani,nem kell attól félni,hogy bele lépünk :( Szóval én szívesen takarítok utána évekig csak velem legyen!!!


Amúgy azért vigyétek el kivizsgálásra,mert lehet egészségügyi oka, de ha nem veszi észre akkor az inkontinencia is lehet,azt gyógyszerrel vissza szorítható.

De érdemes vér-vizelet vizsgálatot csinálni.Utána már okosabbak lesztek.

2016. okt. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az is előfordul egyébként, hogy a kutyának fájdalmai vannak (jellemzően ízület miatt), az amiatti stressztől iszik sokat, és ezért pisil be folyton. Szóval kivizsgálásnál ilyeneket is érdemes nézetni a dokival :)
2016. okt. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

20:51-es vagyok


Igen?

Ezt nem tudtam,dokik meg nem mondták.


Mondjuk eddig nem fájlalta a lábát. Kb nyár óta sántikál 30 perc séta után, szeptembertől már kapja a zöldkagylót,azóta alig látom sántikálni!

2 éve még rohangált a másik kutyánkkal,sosem láttam sántikálni,szóval nálunk szerintem nem az ízület fájása miatt iszik.


De stressz levezetés a doki szerint.3 éve kezdtem el dolgozni egy úttal kevesebbet voltam itthon,erre rá 2-3 hónappal kezdődött a sok ivás-pisilés. A dokink azt mondta pszichés oka is lehet,idős kutyák már érzékeny a nagyobb változásokra,képesek pótcselekvéseket is csinálni.

2016. okt. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Idős kutyáknál gyakran megesik, hogy már nem tudják úgy visszatartani, mint régen. Nem felejtik el a szobatisztaságot, nem tehetnek róla. Az enyém is így járt, ő is sokat ivott és egyre gyakrabban bepisilt (nem volt cukros, reumás viszont igen). Érdemes a biztonság kedvéért elvinni a blökit egy általános kivizsgálásra, már csak a kora miatt is.
2016. okt. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mi se szidjuk meg, mert örülünk, hogy ennyi idősen még velünk van :)

köszönöm a válaszokat :)

2016. nov. 1. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!