Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A parom nem szereti ha a...

A parom nem szereti ha a kisfiam simogatja a kutyankat (szerintem feltekenyseg)?!?!?!

Figyelt kérdés
Sziasztok, elegge felboszitett az elmult idokben a parom, a feltekenysegi rohamaival, kutyaja irant, kisfiam aki 12 eves, imadja a kutyakat, aminek en orulok hisz tudom hogy a kutyak jo hatassal vannak a gyermekekre, en azt is hiszem hogy gyerekekben es kutyakban hatartalan mennyisegu szeretet van. Most a kisfiam csak egy hetig van nalunk (ez egy hosszabb tortenet) de Januartol Augusztusig velunk lesz 😍 es nem szeretnem hogy a parom folyamatosan ra szoljon, amikor, hangsulyoznam, SIMOGATJA a gyermek a kutyat, hogy ne nyuzza, latom a paromon, hogy mar az is irritalja ha valaki mas a hazban ra nez vagy hozza szol a kutyahoz, szoval ez 100% feltekenyseg. Tanacsokat elore nagyon szepen koszonok, esetleg szemelyes uzeneteket is szivesen atadok :)
2016. okt. 31. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mondd meg a párodnak hogy a kutya is tud gondolkozni, ha nem jó neki, nem hagyja.

Dédnagymamámnál van egy kölyök labrador, szétnyúzom, dögönyözöm, hempergetem, ha utálná elmenne de amint abbahagyom ugrik rám hogy játszunk még még még, a kutya nem hülye állat, csak azt hagyja amit szeret, ha a párod rászól a gyerekre miközben a kutyát szemmel láthatóan nem zavarja akkor féltékeny, beszélj vele (meg persze hogy megnyugodjon a gyerekkel is, hogy ne csináljon olyat ami nem tetszik a kutyának)

2016. okt. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez nem ebbe a kategóriába illik, hanem inkább a párkapcsolati problémákhoz.

Kérdezz rá a párodnál, hogy egészen pontosan mi a problémája? Miért baj neki, ha a gyerek simogatja a kutyát?

2016. okt. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen en is gondolkoztam azon, hogy a parkapcsolati problemaknal tegyem-e fel a kerdest, de mivel a kutyusra valo feltekenyseget latom fo problemanak ezert irtam itt. A parom szerint ha a kisfiam tul sokat simogatja a kutyat, az nyuzasnak szamit, de szerintem a inkabb attol fel hogy a kutyus nehogy jobban szeresse a fiamat nala.
2016. okt. 31. 15:23
 4/9 anonim ***** válasza:
Beszéld meg vele, hogy annak a kutyának az égvilágon semmi baja nem lesz a simogatástól, és attól, hogy a kutya a gyereket is szereti szeretheti a párodat is ugyanúgy, itt tényleg nincs értelme féltékenynek lenni.
2016. okt. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
Nem tudom, miért van, hogy ha valaki kérdez valamit, akkor a válaszolók igyekeznek neki ( a kérdezőnek) tetsző választ adni. Pedig most a férjednek adok igazat. És ez nem féltékenység, hanem féltés. A gyereket a kutyától, és vissza. Inkább te szólj rá a fiadra, hogy ne akarjon erőszakkal kedveskedni...Szal a férjed jár a jó úton...nem szeretném megmagyarázni...
2016. okt. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5 most idéznék "amikor, hangsulyoznam, SIMOGATJA a gyermek a kutyat"

A kutyának mégis az égvilágon mi baja lesz a simogatástól, pláne hogyha egy 12 éves teszi, egy 2 évestől még félteném, ha meg a gyereket féltené a kutyától nem azt mondaná hogy ne nyúzza hanem hogy hagyja békén mert megharaphatja, nem a gyereket cseszed le mert nem nevelted meg a kutyád és veszélyt jelent egy 12 évesre.

Egyébként meg a kutya nem porcelánból van, nem törik össze ha nem selyemkesztyűben érsz hozzá, a szomszéd kutya is úgy örül ha meglát hogy majdnem felkeni magát a kerítésre és majdnem pofára esik (elég kajla szerencsétlen) mégis semmi baja.

2016. okt. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Inkább vigye el sétálni, foglalkozzon vele - az nem minősül nyúzásnak, és jobb hatása van a személyiségfejlődésre, mint a puszta simogatásnak. Ha sokszor, értelmetlenül simogatjuk a kutyát az valóban lehet nyúzás, illetve felesleges pozitív megerősítés egy-egy szituban amiben nem kéne.

A párodnak meg meg lehet mondani, hogy nem azt szereti jobban a kutya aki többet simogatja. Ez irreleváns a kutya szemszögéből.

2016. okt. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Na, pontozzatok le engem is, de szerintem itt a Kérdező a hunyó.



Abból ki indulva, ahogy fogalmazol:

- a PÁROD kutyája

- a TE gyereked

arra következtetek, hogy ő a kutyáját jobban ismeri, mint te, igazam van? Szerintem itt annyi történik, hogy a párod, jobban tisztában van a kutya toleranciaküszöbével, apró jelzéseivel, mint te és lát valamit, amit te és a fiad nem vesztek észre. Egy tök jól nevelt 12 éves, aki tényleg csak barátkozni akar a kutyával is lehet olyan kutya számára, aki nincs hozzászokva a (nagyobb) gyerekekhez. Inkább féltse túl mindkettőjüket, mint hogy a következő kérdésed arról szóljon, hogy a gonosz dög lemorogta a kisfiadat / odakapott, aki CSAK SIMOGATTA! (Csakhogy a kutya máshogy nem tud szólni.)


Másrészt Heteske válaszát olvasd el újra!

Nemcsak jellemfejlődés szempontjából fontos, de a gyerekek sokkal jobban élvezik, ha nem csak simogatható a kutya, hanem lehet vele dolgozni: visszahozza a labdát, átbújik a gazdi lába között, kérésre ugat, pacsit ad, szégyelli magát, felveszi a pórázát stb.

2016. okt. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom, 8-as, az en gyerekem, igen, es a mi kutyank. 10 hobapos kolyok kutyarol van szo, aki kb 2 honapja van nalunk. Nem a parom kutyaja, hanem a mienk. A kisfiam most talalkozott vele eloszor es igen van kozos seta, jatek stb. Meg az ismerkedes fazisa van amikor az elso napokban megy a nyali-fali :) gondolom mikor tobb idore itt lesz a kisfiam megszokott lesz a kutya es nem fogja folyamatosan simizni. Vannak feladatok, teendoi egy ekkora gyereknek, ez tenyleg csak az "uj kutyus" feeling.
2016. okt. 31. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!