Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem fárad el soha sem?

Miért nem fárad el soha sem?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves labrador keverékem, akit minden nap 20-30 km-t sétálzatok bicajjal, és még így sem fárad el soha. Mitől van ez? Ismerősöm a NÉMET JUHÁSZukat kevesebbet sétáltatja, és mégis nyugodtabb. 2 éves korában ivartalaníttattuk, hátha javul a helyzet, de nem javult. Tegnap (mivel most szünet van, ráérek) kb 40 kilométert futtattam bringával, de még így sem fárad el. Ma reggel azt gondoltam, hogy majd nyugis lesz a tegnapi hajsza után, de tévedtem. Úgy viselkedett, mint egy élő rakéta.

Felraktam rá a hámot, és eldöntöttem, hogy addig húzatom vele magamat bicajjal, amíg el nem fárad és meg nem áll. 3 óra elmúltával hazajöttem enni, de a kutya még mindig egy energiabomba.

Mit tegyek?



2016. nov. 1. 14:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%
Mi3rt kell kifárasztani szegény kutyát? Bajt csinál az udvaron/házban? Nekem a két kutyus nagyon elvannak itthon sajnos csak heti egyszer tudom megtenni hogy elvisszük őket sétálni. Szerintem ha nagyon zavaró válassz mellé egy masik kutyust. Nekünk azért van kettő itthon, mert tudtam hogy a munkanból adódóan nem tudok velük annyi időttölteni amennyit érdemes. (Jajj és itt megjegyezném, hogy akik támadnak ez miatt, hatalmas a kertünk, csak az övék és minden duán mikor otthon vagyunk legalább 2órát velük töltök) ,ha végülis másik kutyus mellett döntenek, akkor csak menhejről
2016. nov. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Ez aranyos! Biztos ilyen vérmérsékletű a kutyusod. Ez van, fogadd el, hogy ilyen, mást úgysem tudsz tenni.
2016. nov. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el kutyasuliba, majd meglátod, hogy képzés után eldől, mint egy zsák :) Fizikailag a labik gyakorlatilag kifáraszthatatlanok, de aggyal nem bírják a végtelenségig ;) Szóval olyan elfoglaltságot érdemes találni nekik is, amire huzamosabb ideig koncentrálniuk kell.
2016. nov. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A fizikai lefárasztás mellett adsz neki valami feladatot, amivel az agyát is dolgoztatod? Az is kell neki, hogy az agyát lefáraszd.

Az előzőhöz hasonlóan én is azt tapasztaltam, hogy ha két kutya együtt van, remekül le tudják egymást fárasztani. A mieink egész nap húznak-vonnak valamit, nem unatkoznak. Emellett reggel-este vannak mozgatva. Így sem sikerült még őket soha lenullázni :)

Persze ez nagy felelősség, mert két kutya, az pont kétszer annyi állatorvosi kölrség, szőr és koszos lábnyom, mint az egy :)

Kutyaiskolába szoktatok menni? Ott éri egy csomó inger, koncentrálni kell stb. Az elég fárasztó nekik.

A nagytestű kutyáknak elég érzékeny szokott lenni a csípőízületük. A nagyon sok futással vigyázz, mert abból baja is lehet. Pláne ha betonon, vagy aszfalton fut ennyit.

2016. nov. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert agyilag nincs lefárasztva. Attól sokkal jobban elfárad, mint a futástól.

Kutyasuli például, vagy más kutyákkal bandázás, játék.

2016. nov. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos választ. Az agyi fárasztásra tényleg nem sok időt szántam eddig, úgyhogy mindenképp kipróbálom.

A kutyasulival csak annyi a baj, hogy nagyon domináns más kutyákkal a kutyim, és ezért nem merem elvinni.

2016. nov. 1. 19:43
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
agyilag nem fárasztottad le, viszont felépítettél neki egy elég jó kondit. hát ezért :-D
2016. nov. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig éppen ezért kéne odavinni, hogy megtanuljon viselkedni is :)
2016. nov. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Beszéltem anyummal, és tavasszal megpróbáljuk a kutyasulit(azért akkor, mert addigra meglesz a jogsim).

Egyébként ma kb 1,5 órán át agyi fárasztás volt kiseb játékszünetekkel, és tényleg jobb volt valamelyest a séta. Szerintem ma kevesebb mint 15 km-t sétáltattam bicajjal :)

2016. nov. 2. 13:16
 10/11 A kérdező kommentje:
És a végén már gyalogolt is
2016. nov. 2. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!