Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 Hónapja elpusztult 3 kutyánk...

1 Hónapja elpusztult 3 kutyánk. valaki segitene?

Figyelt kérdés

3 német juhászunk volt, mind a 3 , 5 éves.

Egyébként testvérek voltak.

Az egyik német juhászunk rákban pusztult el.

Rá egy hétre a másik diszpláziában, majd rá 2 hétre elpusztult a 3. kutyánk is,de nem tudjuk mi miatt.

Egyik napról a másikra romlott le az állapota.

Azóta ,hogy a 3. kutyusunk is elpusztult, egy hónap telt el.


Úgy döntöttünk,szeretnénk 3 kutyát.

Sok lehetséges fajtát zártunk már ki ,de még mindig van néhány.

Segítenétek?

Lehetőségek:

-Amstaff

-Boxer

-Berni pásztor

-Bernát hegyi

- Ausztrál juhász

-Husky

Aggódunk a Bernát hegyi miatt ezért abból csak egyet vennénk ,nem a leg esélyesebb.

De ha a súly nem számítana, biztos ,hogy Bernát hegyink lenne.

Azoktól a kommentektől melyek magukba foglalják "minek nektek egyszerre 3 kutya" kérlek titeket mellőzétek.

A 3 nj. előtt ,3 skót juhászunk volt,szintén testvér párok.

Soha ,semmi probléma nem volt velük.

Mindegyik fajta után alaposan utána néztünk és mindegyik kutya igényeit ki tudjuk elégíteni.

Melyik fajtát választanátok?

UI.: Kinti-benti kutyák lennének!


2016. nov. 4. 17:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Először is nagyon sajnálom a kutyusokat!

Sajnos a fent felsorolt fajtákról nem tudok nyilatkozni, de azért egy másik fajtáról tudnék néhány szót írni. Nekem egy labrador retriever-em van, bűbájos, intelligens, annyira nem kicsi-de nem is egy nagy medve. Szereti a gyerekeket, könnyen tanítható és imádnivaló. Én tiszta szívemből tudom ajánlani ezt a fajtát is. :)

2016. nov. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Lipton. ***** válasza:

Bár nincs a felsoroltak között, de én mallorcai bulldogot, vagy bullterriert választanám.

A felsoroltak közül boxert, bár nekik nagy a mozgásigényük.

2016. nov. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%
3 menhelyi mentett kutyát. A legjobb fajta.
2016. nov. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
Egyszerre 3 semiféle képpen ne legyen...legalább 1-2 év legyen köztük hogy mind meg legyen nevelve. A kölykök csak a rosszat tanulják el egymástól. A felsorolt fajták nagyin különböznek, mi a célotok vele? Mit tudtok neki nyújtani? (Séta,játék,foglalkozás)
2016. nov. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én elsősorban a menhelyet ajánlanám, oda sokszor kerülnek be almok, így 3 testvérpárt ott is találnátok. Valószínűleg nem lennének fajtatiszták, de ugyanolyan gyönyörű és okos felnőtt kutyusokká válhatnak!!


De ha mindenképp fajtatisztát akartok, akkor:

Az általad felsoroltak közül én a Huskyt NEM ajánlanám, több okból is (főleg viselkedés miatt), de inkább nem részletezném.

Ha egészségügyi szempontból nézzük a dolgot, akkor a bernáthegyi és a boxer kockázatos (mozgásszervrendszeri ill. légzőszervrendszeri megbetegedések tekintetében).

A Berni pásztor jó választás lehet, bár ebből a fajtából talán sok lenne a 3.

Az Amstaff oké, csak nagyon jól legyenek nevelve, máskülönben a 3 nem fér meg együtt.

Szerintem az Ausztrál juhász lenne a tökéletes választás, jó testfelépítésű, jó természetű, tökéletesen képezhető, mozgásigényes és alkalmazkodó kutyák, biztosan nem okoznának csalódást semmilyen téren sem. :)

2016. nov. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Ha a felsorolt fajták közül 3 különböző fajtát kellene választanátok,melyiket választanátok?

2016. nov. 4. 18:31
 7/15 Lipton. ***** válasza:
83%
Úgy egyiket sem, nagy hülyeség lenne szerintem.
2016. nov. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

Oké, ne menjünk bele, hogy minek 3 kölyök egyszerre.

Fajta ajánláshoz kellene tudni, hogy hogyan képzelitek az életet velük. Ki fog velük sétálni, kutyasulizni, nevelni őket stb.? Alapvetően ez 3, de minimum 2 emberes feladat, míg kölykök, ill. míg nincsenek megfelelően megnevelve.


Fontos tudni, hogy fajtatiszta kutyát csak megbízható tenyésztőtől szabad venni, ahol a szülők tenyészszemlések, eü. szűrésekkel rendelkeznek, és a kölyköket eü. garanciával, szerződéssel, törzskönyvvel adják tovább. Ha mondjuk jövő tavaszi-nyári kutyákat szeretnétek, máris meg kell keresni a leendő tenyésztőt, és előjegyzést leadni a kölykökre, pláne háromra.

Én személy szerint olyan fajtát választanék (és választottam, amikor fajtatiszta kutyám volt), ami az álomfajtám volt mindig is mind küllemre, mind jellemre. Tehát ezt nektek kellene éreznetek, melyik fajta az, ami a legközelebb áll hozzátok. Amiről "mindent" tudtok, ami "szerelem".

Ha viszont nincs ilyen fajta, érdemes meglátogatni a menhelyeket is, sokszor vannak almok, ahol 3 tesót is lehet örökbe fogadni egyszerre. (Pest megyében több ilyen almot tudok is ajánlani, ha érdekel, írjatok).


Én a fentiek közül egyébként az amstaffot választanám, ha kellene választanom, mert az ő jelleme a legszimpatikusabb számomra.

2016. nov. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Ilyenekkel teljesen tisztában vagyok.

Nem kezdő kutyás vagyok :)

A Boxer és Amstaff között gondolkozunk a párommal.

Mivel nem igazán tudunk dönteni ,így ezek az opciók vannak:

3 boxer

3 amstaff

2 boxer 2 amstaff


Mikor leírtuk az első 15 kutyafajtát amiből válogatni akartunk,valahol mélyen mind a ketten tudtuk hogy az amstaff és a boxer fog a végére maradni.

Már gyerek korunkban mind a kettőnknek volt egy amstaffja és egy boxere.

Nagy szerelmese lettem én is a fajtának és a párom is.

Alapvető gond: A Párom leginkább Pit Bullt szeretett volna,viszont én ragaszkodtam az amstaffhoz.

Kis idő után a párom is valahogy sokkal jobban meg kedvelte az amstaffot ,mint a pitet pedig nincs nagy különbség a Pitek és a Staffik között.

A mérete kicsit nagyobb a Pit-nek ,meg annyi ,hogy a Pit FCI álltal nem elfogadott fajta a Staffivel ellentétben (de ez nem jellembeli és nem küllembeli különbségek miatt van).

A Boxer....

Az pedig az álmok álma számomra.

Nagyon szeretem a Boxereket és a mozgás igénye pont olyan mint ami nekünk kell.

"Sok" válaszoló írta, hogy mi mit tudnánk nyújtani a kutyának...

Direkt azért írtam bele a kérdésbe azt a mondatot,hogy " mindegyik fajta után alaposan utána néztünk és mindegyik (a felsoroltak közül) kutya igényeit ki tudjuk elégíteni"

2016. nov. 4. 21:00
 10/15 Hovarju ***** válasza:
100%
A felsorolt fajták közül én a Berni pásztort választanám.
2016. nov. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!