Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Írtok kutyákat az alábbi...

Írtok kutyákat az alábbi feltételeknek?

Figyelt kérdés

-első kutya lenne

-jól kijöjjön gyerekekkel játékos

-legyen mozgékony,de nem energiabomba

-legyen közepesen hosszú a szőre

-mindig kinti kutya

-súlya max. 25 kg.

-marmagasság max:50 cm

-súly max



2016. nov. 4. 20:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom hogy a labi 100-150k között van a goldi meg 200k körül. Viszont a goldi jobb lenne, nem olyan pörgős, kisebb az energia szintje és egy kicsit vastagabb a bundája.
2016. nov. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Tenyészetfüggő, 100ezer biztosan van. Hívd fel a tenyésztőket telefonon, és látogasd is meg őket, mert bizony tenyésztők között is akad jobb és rosszabb is.
2016. nov. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
93%

Mudi :)

A nagyobbak is max. 15 Kg-osra nőnek. Nincs baj a bundájával, szereti a gyerekeket, nem beteges fajta.

De kell vele foglalkozni, mert nagyon gazdifüggő, ha nincs lefárasztva, akkor nyugtalan. Nem eszik sokat, simán elvan kint is, nem fázós.

Nálunk kinti-bentiek (2), de ha melegük van, szólnak és ki kell őket engedni.

Télre kell nekik kutyaház, de a mieink csak mínusz 10 fok alatt használják.

Nem való mindenkinek mudi, csak olyanoknak érdemes tartani, akik tényleg tudják vállalni, hogy napi szinten foglalkoznak vele, mert nagyon okosak és a mozgásra is szükségük van.

A másik, ami még megfel egy kisgyerekes családnak, az a golden retriver, vagy a labrador. Bár ezek nagyobb testűek és jóval drágábban lehet venni egy ilyen kiskutyát.

Ami még szuper választás lehet, az egy keverék kiskutya egy menhelyről. Egy nagyobb bundájú kutyus remek választás lehet. Rengeteg kiskutya vár gazdira.

Lényeg, hogy már a tél előtt ne vigyétek haza, ha ragaszkodtok a kölyökhöz, mert egy picit még nem lehet télen kint hagyni.

2016. nov. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
De döntsd már el, hogy házőrző kell, vagy családi kedvenc. Egy csupaszív kutyát nagyon megisel, ha mindig kint van, míg a falkája odabent viháncol együtt.
2016. nov. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
A mudiról is lehet szó és nagyon tetszik :)
2016. nov. 4. 21:01
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha labrador, vagy golden is szóba jöhet, akkor mindenképpen nagyon nézz utána, hogy honnan veszed, mert most két ismerősöm (1 labradoros 1 goldenes) küzd a kutyájának a csípőjével. A labradornak még valamilyen szívbetegsége is van. Ha sokat fut, nem kap levegőt és és ilyenkor lebénul a hátsó fele. Én nem értek hozzá, nem tudom mi ez a betegség, de azt mondják, hogy ez ennek a fajtának a betegsége. (Mindkét ismerős kutyája tenyésztőtől van, szóval egyik sem 10 ezer forintért van a jófogásról)

Gyerekek mellé egyébként mindkettő nagyon jó választás.

2016. nov. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Csak tudnám, hogy mi a fenéért pontozták le a cockeres, a goldis és a mudis válaszolót..
2016. nov. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

#17-es, épp ezen gondolkodtam. A mudis vagyok.

Biztosan csupa hülyeséget írtunk :)

2016. nov. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!