Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám csak jatszotarsnak...

Kutyám csak jatszotarsnak néz. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

5 hónapos és elvileg én vagyok a gazdája.

Amikor játszunk akkor velem nagyon durva és ha rá szólok akkor rám ugat.

Ha a durva játéknál megpróbálom leallitani akkor felém ugrik és még durvább lesz, úgy mint amikor kutyákkal is játszik.

Mit csináljak ilyenkor amikor így durval?


2016. nov. 6. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Állj fel és hagyd ott. Esetleg nxomd le a földre.
2016. nov. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szólj rá hogy nem,

szólj rá hangosan hogy nem,

Ha nem megy, akkor dobbants a lábaddal a földre, miközben hangosan rászólsz hogy nem,

Ha ez sem megy hagyd faképnél.


Ha rosszat csinál épp és nem ért a szép szóból:


A nyakánál lévő bőrnél egy kicsit emeld meg, ezzel jelezve hogy rosszat csinál.

Igen fáj neki, de nem teszel benne semmi kárt. Miközben szintén "ráüvöltesz" hogy nem.


Nem szabad ütni a kutyát, de egy kis nyakráncigálás (nem erősen, pont annyira hogy jelezzen hogy ez neki rossz) nevelő szándékkal néha belefér.

De vigyázz, ha nagyon durva tud lenni veled akkor ebben az estetben esetleg feléd kaphat. Így ha ez a veszély fent áll, akkor előbb az előző lépéseket erőltesd.

2016. nov. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pont hogy egy nagy pofon kell neki ilyenkor. Az hogy ott hagyjuk a megadás jele. Milyen fajta amúgy?
2016. nov. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Beagle
2016. nov. 6. 16:31
 5/5 anonim ***** válasza:

"Beagle"

Őszinte részvétem.


"Kutyám csak jatszotarsnak néz. "

"5 hónapos és elvileg én vagyok a gazdája."

Őszintén, túl sok okot nem is adtál arra, hogy a vezetőjének nézzen, rosszul kommunikálsz vele, nem tudod "elmagyarázni" neki, hogy mit szeretnél tőle. Pont, mint az embergyerekeknél, a kutyagyerekeket is rá kell vezetni, meg kell mutatni nekik, hogy mit csináljanak, mi a helyénvaló.


Ha téged harapdál, állj fel és vagy sétálj el tőle, vagy fordulj el, tedd keresztbe a karjaid és rá se nézz a kutyára! Röviden: minden móka megszűnik, ha hülye. Amint észbe kap, mehet megint a játék.

Emögött az a logika, hogy a kutya a figyelemért produkálja magát, a kiskutya meg a mókázásért. Az, ha megvonod tőle a figyelmedet, ha olyan uncsi vagy, mint a nyári szünet előtti utolsó történelemóra, nagyon nem mókás a kutyának. Azzal, hogy csak akkor jutalmazod meg a figyelmeddel, amikor lenyugszik, megmutatod neki, hogy az az általad elvárt viselkedés.

(Eleinte hosszú "harcra" és értetlenkedésre számíts és arra, hogy amint figyelsz rá újra kezdi a harapdálást. De ha kitartó vagy, néhány nap alatt felfogja mi az új játékszabályokat.)


Mivel nem mindenki számára egyértelmű: te ember vagy és a kutyádnak meg kell tanulnia, hogy ember módjára játsszon veled. Birkózós, vadulós, gyömöszölős játékról mondjatok le, helyette rongyozzatok, húzzatok kötelet, labdázzatok.


Ilyenkor lehet a legjobban megalapozni a "kérem!" című feladatot (azaz adja oda neked bármi is van a szájában) és tanítani neki némi impulzus kontrollt. Az alap, egy csereberélős játék: bármi van a kutya szájában, azt elcseréled valami másra: a rongyot kötélre, a kötelet jutalomfalatra, aztán eldobod neki a labdát, amit cseréltek jutalomfalatra, aztán odaadod neki a kötelet stb. Ha már belejött, hozzá csatolod a vezényszót.

2016. nov. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!