Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség a fajtatiszta...

Mi a különbség a fajtatiszta és a keverék kutya között?

Figyelt kérdés

2016. nov. 6. 21:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

húúúúú #10 te aztán szépen összezagyváltál mindent. haladjunk sorjában

1) a kutyának csak akkor lehet törzskönyve ha a szüleinek is van és a tenyésztő kiváltja őket az alomnak.

2) Csak a tenyésztő tudja kiváltani a törzskönyveket később már nem lehet

3)A fajtatiszta kutyák azért fajtatiszták mert van egy önálló fajtájuk, egy standardjuk aminek meg kell feleljenek és meg is felelne neki.

4)A németjuhász tényleg elég roncs lett a sok kiállítási tenyésztőnek köszönhetően de még ezeket a kutyákat is szűrik az örökletes betegségek ellen bár ez néha nem elég.

2016. nov. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Nem nagyon értem miaz a törzskönyv. Még nem hallottam róla mivel szerbiában élek itt meg szerintem nem úgy nevezik. Huskyt szeretnék és hétvégén megyünk megnézni az anyukájukat, tavasz közepére szeretnénk a kutyát és nem annyira vagyok biztos a megvásárlásban mivel nemtudom mi a más abban a kutyában akinek nincs törzskönyve. Lehet hogy én vagyok hülye de nem értem :D . És itt szerbiában szerintem nem ugyanazok az árak vagy tévedek? Aki ért ehezz, írjon privátban :) köszi! :)
2016. nov. 8. 20:02
 13/13 anonim ***** válasza:
Szerbül pedigrének hívják. A törzskönyvtől fajtatiszta a kutya. Én is szerbiai vagyok csak már nem ott élek. írj privátba ha segítség kell.
2016. nov. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!