Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek az ízületvédő cuccok...

Ezek az ízületvédő cuccok tényleg hatásosak? Pl Luposan

Figyelt kérdés

2016. nov. 11. 16:17
 1/10 anonim ***** válasza:
39%

Pénzlehúzás az összes 'speciálisan állatok számára' összeállított táplálékkiegészítő, ha megnézed az összetételét rájössz, hogy semmi speciális nincs benne.

Megelőzés céljából, ha nincs még semmi jele ízületi kopásnak, napi 1 szem scitec-es glükozamin-szulfát, ha látszik a baj akkor napi 1 szem arthro guard a biotech usa-tól, ha nagyon magy akkor napi 2 és azonnal állatorvos szteroid injekcióhoz.

Tapasztalat, bevált, az arthro guard 5000 ft, 4 hónapra elég napi 1 szemmel számolva.

2016. nov. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mi zöld kagyló pellettet adunk es jó. Novesben levo kutya fajlalta a hatso labat sokat.

Miota ezt kapja semmi.

2016. nov. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

#1 - Nem rossz ötlet, annyi problémám van így elsőre az Arthro Guarddal, hogy a kismillió összetevőjéről fogalmam nincs, nem ártalmas-e valamelyik egy kutyának. A főbb összetevők, mint a glükózamin-szulfát, kollagén, msm, kondroitin-szulfát, persze rendben vannak, de az a sok kis izé, amit még belekutyultak, hát fogalmam sincs. Mondjuk gyanús, hogy igen, de akkor se szívesen kísérletezek.


De arra mindenképp jó volt a kommented, hogy megállapítsam, az Apto Flex k. drága a hatóanyagtartalmához képest. Viszont a Flexivet Go-ban elég sok glükózamin van.

2016. nov. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

De most nézem, hogy a Flexivet Go is rohadt drágának tűnik egyéb megoldásokhoz képest. Na jó, lehet ráfekszem kicsit erre a témára, mert feleslegesen nincs kedvem évi tízezreket fizetni pluszba :)


Mert amúgy tényleg jók ezek a glükózaminos cuccok, az én kutyámnak egy kisebb vállproblémája van, de mióta kapja ezeket, nemigen jön elő, nemrég is majdnem 30 kilométert gyalogoltunk és nem sántított, pedig így 9 évesen ezek a dolgok már maguktól nem szoktak helyrejönni.

2016. nov. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

#1 vagyok, látom már valami idióta lehúzta a százalékomat, ez legyen a legnagyobb örömöd az életben te utolsó kis szardarab, mikor másokon próbálok segíteni!


Azért írtam, mert egyrészt vegyészmérnök vagyok, tudom melyik összetevő micsoda, állatorvos ismerősömmel pedig konzultáltam, úgy írom hogy rendben van a dolog, harmadrészt pedig ki lett próbálva a németjuhászomon, nagyjából 1 évet sikerült vele nyernünk neki mielőtt altatni kellett. Nyílván amit említett a kérdező, az is rendben van, csak kevesebb hatóanyaggal, több pénzért. Gratulálok annak aki ezek után is azt venné.

2016. nov. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem én voltam, tőlem az egy pluszt kaptad :)
2016. nov. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

kedves 1-es!

lehet, hogy vegyészmérnök vagy, meg az állatorvos ismerősöddel jól megbeszéltétek a témát, de ezt a mondatrészedet komolyan gondoltad?

"azonnal állatorvos szteroid injekcióhoz."

Még az embereknek is a végső esetben adnak szteroid injekciót.

2016. nov. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%
Mondjuk pont azt írta, hogy ha nagyon nagy a baj, de igazából még ha ezzel nem is feltétlenül lehet egyetérteni akár, akkor se kéne lepontozni, elég jól rávilágított egy problémára és adott egy használhatónak látszó lehetőséget a megoldására.
2016. nov. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%
De úgy látom, most már sportból nyomják a lepontozómanók :) Bár nem nagyon érdekel ez a pontozási rendszer, de azoktól az emberektől nekem is alapból herótom van, akik hozzászólni nem bírnak, de a gombot nyomogatják.
2016. nov. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
65%

Igen, eléggé komolyan gondoltam, az állatoknál nagyfokú ízületi gyulladás esetén szteroidkúrát (vagy egyszeri injektálást) alkalmaznak, a szteroid pedig egy gyűjtőfogalom a szteránvázas vegyületekre, ami funkciós csoportok szubsztituálásával rendkívül sokféle vegyületet takar, nyílvánvalóan különböző biokémiai hatással. A hozzá nem értésedet ne húzd rá a fogalmazóképességemre, abban csak a démonaidat találod, hibát azt biztosan nem.

Már annak is örülök ha csak 1db kutyuson is tudtam segíteni a fenti írásommal, egy darabig én sem vettem komolyan az ízületi bántalmakat (sem magamon, sem a kutyámon), a mai tudásommal már így csinálnam a dolgokat.

Szép estét!

2016. nov. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!