Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha Magyarországon belefolysz...

Ha Magyarországon belefolysz a kutyás életbe, tuti, hogy szerzel pár ellenséget? Vagy csak én látom ezt így?

Figyelt kérdés
10 éve foglalkozom kedvenc fajtámmal. Fórumoztam, facebookon is aktív vagyok ilyen körökben, jártam kiállításra, tereltem. Az a benyomásom, hogy csak idő kérdése, hogy szerzel-e ellenségeket. Aki abszolút becsületes, tényleg a fajta érdekeit nézi, azt azért támadják, de a legtöbbnek sajnos vaj is van a fején. Gyakran az egyéni dicsőség, hatalom fontosabb, mint a fajta. Ha valakivel nem értesz egyet, akkor rögtön utálni fog, nem tudják a nézetkülönbségeket a helyükön kezelni. Bármilyen udvariasan, normálisan vitatkozol, rögtön te vagy az ellenség. Pénteken volt egy vitám a fajtával kapcsolatban, lényegtelen apróság volt a tárgya, de az illető rögtön személyeskedni kezdett, azóta is jön utánam, kommentál a vitaindító hozzászólás alatt, én már meg se nézem, elmondtam a véleményemet, én már odáig nem süllyedek, hogy napokkal később is a "nekem van igazam mert te hülye vagy" színvonalú kijelentésekre válaszolgassak.
2016. nov. 15. 18:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg igazad van, aki egy bizonyos szinten túl belefolyik, az számíthat erre. De ez nem csak Magyarországon van így, külföldön ugyanez megy. És nem is csak a kutyás életre lehet jellemző.
2016. nov. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Ezt tapasztaltam kutyusos hörcsögös ügyeknél is.

A legtöbben "túl okosak". Mintahogy az #1 is írja ez külföldön is így megy (mehet,gondolom én)

2016. nov. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Jajj, látnád mi megy a lovasok között!

Irónia off.


Az ismerősöd nem tudja mi az, hogy vitatkozni, így, ha éppen csillagászatról lett volna szó, akkor is ez történt volna. Ami pedig a "szakmai" oldalát érinti:

Mindenki, aki csak egy kicsit is kut(y)akodik az interneten, információhegyekkel találja szemben magát, ezt így csináld, azt úgy satöbbi. Namármost egy ideje létező jelenség a kutyakultusz, ami addig tökjó, amíg az állat érdekeit tartja szem előtt, de annál a pontnál borul el a dolog, amikor már-már saját maga elé helyezi valaki a kutyáját, Mivel a kedvenc boldog, teljességgel meg van győződve az illető arról, hogy nála van a tudás elixíre, és megkérdőjelezhet, kutyát kutyaént szerető és kezelő, fajtáját ismerő/szerető több évtizedes tapasztalattal rendelkező egyént. (Hát te, te ott, há mé' nem BARFozol? Szemét, táppal etető állatkínzó. Csak egy példa.)


A kutyakiállítások, szerény véleményem szerint, addig jók, amíg az tenyésztésre alkalmas bírálatokat jelent. Akár munkavizsgákkal egybekötve. De amint átcsap villogásba, f_szméregetésbe, meggazdagodásba, a fajta értékeine figyelmen kívül hagyása mellett, na az az, ami káros és elítélendő. De ma már nem divat ez.

2016. nov. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Bele se kell folyni. Mar neha az is szegyen ami ezen az oldalon megy...szemelyeskefes flemagzas bunkozas...
2016. nov. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak nézz be az "Eladó Kutyák *nyilvános" facebook csoportba....ugyan ez folyik minden hol és az a legszarabb hogy ott a legtöbb hülye okoskodik sajna...ugyan az mint nálad pedig még csak alap szinten sem értenek a kutyázáshoz...
2016. nov. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nálunk úgy vettem észre, hogy a külföldiek egész normálisak, bezzeg a magyarok...
2016. nov. 15. 19:29
 7/16 anonim ***** válasza:

Tengerimalacosoknál ugyan ez, 2-3 ember indít mindig el feszültségeket a semmin.


Ez van, mindenhol vannak ilyenek, mondjuk mi inkább kutyázunk már :)

2016. nov. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Igen :D Ez nem is meglepő
2016. nov. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Minden szakmában megvan ugyanez, csak az állatosok talán több érzelemmel csinálják, meg elfogadhatóbbnak tűnik a dolog, mert megmagyarázzák maguknak, hogy ez nem valami gyerekes dolog, hanem egyenesen állatvédelem.

De amúgy tényleg ez a helyzet, akármit csinálsz, lesznek olyanok, akik szidnak. Tudatlanságból, irigységből, hobbiból - akárhogyan is, de neked fognak esni, ha meg mersz szólalni. Én pl. anno ezért hagytam ott a törpesünös közösséget, mert a közelebbi barátaim is belesüppedtek a többiek folyamatos szapulásába, nem tudtam egy értelmes és fröcsögésmentes beszélgetést lefolytatni senkivel, hagytam a fenébe az egészet. A kutyások hálisten többen vannak, csak meg kell válogatni, hogy hova jár az ember, és lesz megfelelő társaság :) De ezeket a kutyakiképzős fb csoportokat pl. messze elkerülöm, idegesít a rosszindulatú szűklátókörűség. Egyet vállaltam csak be, ott meglepően nyitott társasággal találkoztam, de oda nem is jár többezer ember nyomni a hülyeségeit, és a közösség sem tolerálja az arcoskodókat. Mondjuk az én ízlésemnek kicsit óvatos a véleménynyilvánítási stílusuk, de legalább nem megy fel tőle kétszázra a vérnyomásom.

Nekem egyébként olyan szempontból mázlim van, hogy eleve egy megosztó személyiség vagyok, megszoktam, hogy nem vagyok mindenki kedvence, úgyhogy nem is teperek azért, hogy ne utáljanak. Így nem ér csalódás :D Ahol meg mindenki hülye, onnan odébbállok. Nem érnek annyit, hogy a nyugalmamat megzavarják, nélkülük is stresszelek eleget.

2016. nov. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
2016. nov. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!