Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden Retriever ivartalanítása?

Golden Retriever ivartalanítása?

Figyelt kérdés

Hány hónapos/éves kortól lehet ivartalanítani egy goldit?

Veszélyes az ivartalanítás?



2016. nov. 15. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
2016. nov. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon minimalis (de tenyleg elhanyagolhato 100000-bol jo ha 1 eset) a veszelye, ha baj van ott altalaban mas okbol kifolyolag lehetseges. Rutin mutet.


Az ido az nagyon eltero, van aki mar az anyamehben ivartalanitana, van aki 4-6 honapos koraig var (talan ez a legelfogadottabb) van aki megvarja az ivarerettseget es utana. Konzultalj az orvosoddal es szerintem az o velemenyere hagyatkozz elsosorban.

2016. nov. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! meg fogadom
2016. nov. 15. 21:20
 4/7 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző válaszoló írta, kérdezd meg az állatorvost! Ő el fogja mondani, hogy melyik opciót javasolja. A mi dokink az ivarérés előtti műtét mellett tette le a voksát, de ránk bízta a döntést. Mindkét kutyánk 5 hónaposan lett ivartalanítva (szuka és kan)

Amitől kicsit tartottam, hogy a kan majd nőies lesz :) egyáltalán nem így lett. Mély hangja van és teljesen férfias az alkata is. Kb. 2 nap alatt mindkettő felépült. Pont úgy viselkedtek, mint előtte. Jó lenne, ha valaki pár napig ott lenne mellette, mert van olyan kutya, aki piszkálja a varratait és azt nem lenne jó, ha kiszedné. Nekem a kan kutyus gallér szélével vakarta a sebét, ha egy pillanatra levettem róla a szemem.

De hamar túl vannak rajta, csak az első pár napban érdemes fokozottan figyelni rájuk.

2016. nov. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
eltérőek a vélemények, még az állatorvosok körében is. A mi dokink 6 hónapos kor után javasolja (hamarabb nem is csinálja). De a végleges döntést ránk hagyta. Végül 6 és fél hónaposan lett ivartalanítva (szuka németjuhász). Maga a műtét simán ment, DE problémánk volt a belső felszívódó varratokkal (ennél a dokinál évek óta nem volt ilyen eset). A mi kutyánk szervezete valószínű nem "szerette" ezt a fonalat és felgyűlt a folyadék, újra kellett műteni, hogy leszívják és kitisztítsák. Aztán az újraműtés után is gyűlt, de azt mindig leszívta és gyógyszeres injekciót kapott(mindennap mentünk). Szóval vannak kockázatai, de mindemellett az ivartalanítás mellett vagyok. Mostmár jólvan ma már kiszedik a varratait:)
2016. nov. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, örülök hogy jól lett a kutyusod! :)
2016. nov. 16. 16:25
 7/7 anonim ***** válasza:
köszönöm:) (csak azért írtam le, mert a komplikációkról keveset beszélnek) . nagyon kicsi volt az esélye, hogy pont a mi kutyánkkal történik meg, de ez van minden beavatkozásnak van rizikója.
2016. nov. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!