Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 11 éves nőstény kutya ivartala...

11 éves nőstény kutya ivartalanítása mennyire veszélyes? Golden retriever

Figyelt kérdés

Azt javasolták, hogy állatkórházba vigyük, ahol nem injekcióval altatnak és akkor nem lesz gond. Tesóm kutyusa, tüzelt és a szomszédból átásta magát a kan kutya a kerítés alatt... nem tudjuk, hogy vemhes lett-e vagy mi történt, de biztos ami biztos az orvos javaslatára az ivartalanítás mellett döntöttünk, viszont ő csak injekcióval altat, ezért javasolta az állatkórházat.

A vetélést okozó injekciótól jobban tartanék, ráadásul az ivartalanítással a méhgyulladást is megelőznénk, csak félek túl idős már hozzá a kutyus.

A sajátomat még két évesen ivartalanítottuk, így ilyesmiről nekem sincs egyáltalán tapasztalatom...



2014. jún. 22. 13:35
 1/3 anonim ***** válasza:
ha rendben a szive, akkor nem lesz baj. 14-16 év körüli kóborka szukát ivartalanitattam pár hónapja, köszöni szépen jól van:)
2014. jún. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hallgassatok a dokira, menjetek a kórházba! Az én kutyusom 9 évesen lett ivartalanítva egy betegség miatt, és nem lett semmi baja, de őt injekcióval altatták.
2014. jún. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ismerősőm goldenjét 13 évesen kellett ivartalanítani méhgyulladás miatt. Jól viselte, szerencsésen felébredt az altatásból, és két nap múlva semmi baja nem volt. Fájdalmai sem voltak a műtét után. Szerintem semmi gond nem lesz, ha műtét előtt rendesen kivizsgálják.
2014. jún. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!