Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Diszplázia szűrés?

Diszplázia szűrés?

Figyelt kérdés
Valaki hallott már olyanról, hogy ha egy kutya diszplázia hordozó, azt ki lehet deríteni valamilyen vérvizsgálattal? Nekem egy ismerősöm mondta, de ő nem tud róla többet, interneten sem találtam róla semmit.

2016. nov. 19. 19:15
 1/3 anonim ***** válasza:
52%

Ők nagyon rugalmasak és foglalkoznak diszplázia szűréssel. Nem tudom, hogy olyan vizsgálatot végeznek-e, ami téged érdekel, de a helyedben írnék nekik egy e-mail-t. Az nem kerül semmibe és talán tudnak segíteni.

[link]

2016. nov. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%
Nem vérvizsgálat van, hanem röntgen, és nem a hordozóságot állapítják meg, hanem azt, hogy a kutya diszpláziás-e, és hogy milyen fokon. Ha DP-s, akkor értelemszerűen örökítheti is, erről pont elég ennyit tudni. Aki tenyészteni akar, az úgyis ismeri a kutyája komplett családfáját DP eredményekkel együtt, és annak fényében dönt az adott egyed tenyésztésbe vonásáról.
2016. nov. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jelenleg ilyen vizsgálatokat készítenek.

[link]

2016. nov. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!